Главная Блог Новости Найгучніші кримінальні справи проти Петра Порошенка

Найгучніші кримінальні справи проти Петра Порошенка

18.06.2020
Просмотров : 1486

Печерський суд Києва у четвер розглядатиме справу експрезидента України Порошенка. В огляді DW - найрезонансніші провадження, де фігурує лідер опозиційної партії "ЄС".Сам колишній президент наполягає на політичному підґрунті справ.

Печерський суд Києва у четвер, 18 червня, розглядатиме клопотання про обрання запобіжного заходу народному депутату і лідеру партії "Європейська солідарність" (ЄС) , експрезиденту України Петру Порошенку. Про вручення підозри повідомили у Державному бюро розслідувань (ДБР) та Офісі генерального прокурора України. Захист Порошенка заявляє, що підозру вручили із процесуальними порушеннями, проте Петро Порошенко збирається з'явитися на суді, навіть попри похорон батька.

Згадайте новину: Суддю Вадима Сеніна звільнили за доступ до телефонних контактів цивільної дружини замглави адміністрації Порошенка Анни Бабич

Підстава для арешту: призначення Семочка

Прізвище Петра Порошенка фігурує у понад двох десятках кримінальних справ. Однак наразі йому вручили підозру лише з одного провадження, яке стосується призначення Сергія Семочка. Це колишній заступник голови Служби зовнішньої розвідки України. Громадськості він став відомий після журналістських розслідувань, коли у родини військового виявили дорогу нерухомість під Києвом, а у дружини Семочка - російський паспорт. Попри спростування цієї інформації, згодом контррозвідка підтвердила російське громадянство дружини.

Після скандалу сам Порошенко звільнив Семочка, оголосивши про це прямо під час дебатів із Володимиром Зеленським на стадіоні "Олімпійський". Зараз же розслідуються подробиці процедури призначення розвідника. Порошенку інкримінують те, що у 2018 році він схилив голову Служби зовнішньої розвідки Єгора Божка до перевищення влади. Тобто, йдеться про те, що колишній президент має у справі статус співучасника. Цю підозру підготували ще у 2019 році, однак у початковому варіанті йшлося про зловживання саме Порошенком, який призначив Семочка нібито з метою захоплення влади. Стаття, за якою зараз підозрюють Порошенка, передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на 7-10 років. За даними адвокатів Порошенка, прокурори у суді 18 червня вимагатимуть помістити експрезидента під варту з альтернативою застави у десять мільйонів гривень.

"Плівки Деркача"

Кількома тижнями раніше генпрокурорка України Ірина Венедіктова зареєструвала кримінальне провадження відносно Петра Порошенка через скандальні "плівки Деркача". За даними адвокатів, справа порушена за статтями про державну зраду та зловживання владою. Йдеться про аудіоматеріали, які оприлюднив позафракційний нардеп Андрій Деркач. На цих плівках звучать розмови нібито Порошенка та ексвіцепрезидента США Джо Байдена про отримання мільярда доларів в обмін на збереження схем компанії Burisma. У Порошенка назвали ці звинувачення масштабною спецоперацією проти України, а у Байдена - нісенітницею. Все ж, президент України Володимир Зеленський заявив, що правоохоронні органи мають відреагувати на отриману інформацію.

Згадайте новину: Суддя Оксана Криворот поплатилася за доступ до телефонних контактів цивільної дружини ідеолога судової реформи Порошенка

Справа про 43 картини

Невдовзі після міжнародного скандалу навколо "плівок Деркача" внутрішній резонанс в Україні викликала так звана "картинна справа Порошенка". Наприкінці травня представники Державного бюро розслідувань арештували приватну колекцію картин родини Петра Порошенка, ввірвавшись до музею Івана Гончара прямо посеред публічного відкриття. Цьому передувала справа ДБР про нібито незаконне переміщення через кордон 43 картин. Слідчі вважають, що полотна всесвітньо відомих митців перетнули український кордон в обхід митного контролю. Порошенка збиралися допитати у цій справі, однак він не з'явився до слідчих, а того ж дня публічно відкривав виставку митців. Лідер партії "ЄС" запевняє, що його полотна були придбані та ввезені в Україну абсолютно легально, і це було зроблено задовго до президентської каденції.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст