Главная Блог Новости Найбільш затребувані професії в 2016 році: країні потрібні інженери

Найбільш затребувані професії в 2016 році: країні потрібні інженери

26.04.2016
Просмотров : 2442

Питання про те, які фахівці будуть затребувані на ринку праці в наступаючому році, турбує багатьох. Перш за все, випускників - адже попереду пошук першої "справжньої" роботи. Але не тільки їх. Люди, які планують перекваліфікуватися і підлаштуватися під потреби мінливого світу, теж воліють тримати руку на пульсі подій.

Згадайте новину: Цитата месяца: Алексей Мочанов: «Я уверен, что если человек без юробразования может быть генпрокурором - нужно сразу принять закон, который ОБЯЖЕТ его лечиться только у врачей без медобразования…»

  • Інженери. Зведення великих підприємств вимагає висококласних експертів. Однак вони потрібні і для співпраці на міжнародному рівні, якщо мова йде про бізнес, пов'язаний з промисловістю. "Мода" на економічні та юридичні спеціальності призвела до дефіциту фахівців технічних напрямків, причому такі співробітники потрібні не тільки на інженерні та технічні посади - менеджерів середньої ланки також шукають серед людей з профільною освітою.
  • Фахівці в сфері IT. Потреба в такому продукті постійно зростає - все більше галузей нашого життя стають комп'ютеризованими. В IT йдуть не тільки за затребуваністю, а й за високими зарплатами. Праця айтішників практично не вимагає фінансових вкладень - грубо кажучи, потрібні тільки комп'ютер і інтелект фахівця. А це, у свою чергу, відкриває широкі можливості для співпраці з іноземними компаніями. Фахівець на outsource може отримувати високу зарплату, живучи в невеликому містечку і витрачаючи набагато менше, ніж у столиці.
  • Фахівці з нанотехнологій. Як і будь-яка наукомістка галузь, вона дуже перспективна. Надмалі частинки використовуються в самих різних областях промисловості, машинобудуванні, медицині і т.п. Провідники і напівпровідники, новітні матеріали для імплантації та протезування, перев'язувальні і лікарські препарати - в їх виробництві використовуються наночастинки. Крім того, нанотехнологи працюють в аграрному секторі над селекцією нових видів рослин.
  • Маркетологи. Торгівля - одна з галузей економіки, яка найбільш динамічно розвивається. Продавати більше, краще, завойовувати нові ринки і їхні сегменти - конкуренція вимагає професійних рішень, і в сучасному бізнесі з продажу без маркетолога обійтися вже не можна. Значить, їх потрібно буде все більше.
  • Працівники сфери обслуговування. Індустрія послуг розвивається так само стрімко, як і торгівля, а тому - постійно потребує припливу нових кадрів. Найбільш затребуваними є співробітники індустрії краси та розваг, в числі останніх - ресторанний і туристичний сегменти.

Згадайте новину: Истина в вине: суд в Киеве заочно арестовал главу «Массандры» из-за бутылки вина 1776 г.

  • Логісти. Великий обсяг товару, який необхідно продати, потребує складування та ефективного розподілу. Грамотно управляти цими процесами можуть тільки люди зі спеціальними знаннями й уміннями. Тому вчитися логістиці - хороше вкладення часу і грошей. Освіта швидко окупиться і буде актуальною ще не одне десятиліття.
  • Фахівці з екології. Утилізація відходів, забруднення ґрунтів та водойм, захист зелених насаджень і т.п. - всі ці питання стоять дуже гостро не тільки у нас, а по всьому світі. Різниця лише в тому, що на Заході багато що вже вдалося або вирішити, або зрушити з мертвої точки. Але у нас "зелений" рух тільки розгортається.
  • Хіміки. Їм належить насамперед зайнятися розробкою альтернативних джерел енергії. І, хоча це завдання міждисциплінарне (над нею трудяться і фізики, і екологи, і інженери), найбільша відповідальність лежатиме саме на хіміках. Факультети технічних вузів, які довго пустували, скоро знову заповняться студентами. Це привід встигнути вступити туди, поки конкурс невеликий - попит на таких фахівців однозначно зростатиме.
  • Медики. Особливо геронтологи і фахівці, що займаються питаннями продовження життя. Ця - одна з важливих загальносвітових тенденцій. До тієї ж галузі можна віднести і естетичну медицину - адже вона, в принципі, значною мірою спрямована на те, щоб продовжити і життя, і молодість - нехай навіть тільки зовні.

Професії майбутнього

А "на десерт" журнал Forbes пропонує нам переміститися років на 20 вперед - він опублікував список професій майбутнього. Незважаючи на те, що це майбутнє не за горами, сприймаються ці спеціальності поки як рядки з фантастичних романів братів Стругацьких, але немає причин не довіряти настільки авторитетному виданню, тому помріємо разом з ним. Втім, незважаючи на те, що цих спеціальностей ще не існує, основам цих професій можна вчитися вже зараз в найбільш відомих і шанованих ВУЗах. Ось найромантичніші і незвичайні професії майбутнього:

Урбаніст-еколог. Це людина, яка проектує нові екологічно чисті міста. Справа благородна і творче. Правда, дуже і дуже непроста.

Згадайте новину: Персонал банків рік за роком буде тільки скорочуватись завдяки FinTech-стартапам

Будівельник "розумних доріг". Фахівці вважають, що в недалекому майбутньому ми будемо пересуватися на автокарах по "розумним дорогам". Ці люди будуть проектувати і будувати такі дороги - з датчиками якості дорожнього покриття, з системою відеоспостереження і так далі. Оптимістично, але поки слабо в це віриться, особливо якщо поглянути на якість доріг в невеликих містах. Втім, навіть якщо такі чудеса справа не настільки близького майбутнього, працівники доріг і автотранспорту цілком затребувані вже зараз.

Космобіолог і космогеолог. "І на Марсі будуть яблуні цвісти" - як співалося в одній відомій колись пісні. А якщо серйозно, то ці фахівці будуть займатися рослинами в умовах космосу - генними змінами, приміром, і видобутком корисних копалин на Місяці та інших планетах. Хто знає, хто знає ... Людям, що захоплюються біологією і геологією на Землі, точно буде цікаво займатися улюбленою справою і в космосі.

Десь поруч з ними менеджер космотуризму. Ось це професія так професія! Створення міжпланетних туристичних маршрутів - захоплююче і романтичне заняття. Всі, хто мріяв стати космонавтом, але не пройшов за конкурсом, може сміливо освоювати цю спеціальність.

Сіті-фермер. Це людина, що займається вирощуванням овочів і фруктів на дахах хмарочосів. Аналог сучасного озеленювача міста, але з навичками промислового альпінізму. Це, звичайно, жарт. Виникає дилетантський питання: чи можна буде вживати такі "мегаполісні" овочі та фрукти в їжу? Чи не краще вирощувати на дахах хмарочосів квіти? Якщо сіті-фермери зможуть вирішити завдання безпеки такого овочівництва - честь їм і хвала.

Згадайте новину: Facebook полностью завладел СМИ, и это плохие новости для всех, кроме Facebook

Гнучкість і мобільність - здатність сприймати нове і постійно вдосконалюватися, різнобічність - необхідно володіти суміжними спеціальностями, сучасними технологіями, іноземними мовами. Наприклад, володіння англійською мовою або комп'ютером вже давно з переваги перетворилося на необхідність, причому в абсолютно різних сферах діяльності. Уміння спілкуватися і знаходити спільну мову з різними людьми. Але найголовніше, мабуть, це усвідомленість і почуття відповідальності, моральність і творче ставлення до світу і життя. Горизонти стають ширшими!...

Джерело: ilady

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст