Главная Блог Аналитические статьи Статьи Національна рада надає роз’яснення щодо впровадження Закону «Про медіа»

Національна рада надає роз’яснення щодо впровадження Закону «Про медіа»

05.04.2023
Просмотров : 1996

31 березня набуває чинності Закон України «Про медіа», який започатковує ґрунтовну реформу у медіагалузі. Він значно розширює коло суб’єктів, які потрапляють у сферу повноважень медіарегулятора – Національної ради. Не всі його положення набувають чинності у цей день. Окремі норми впроваджуватимуться поступово відповідно до визначених Законом термінів. Національна рада надає роз’яснення з найважливіших питань щодо різних суб’єктів у сфері медіа та аспектів їх діяльності.

Закон України «Про медіа» розроблено й ухвалено на виконання вимог Європейського Союзу до України, зокрема для подолання надмірних приватних інтересів у медіапросторі України, впровадження в українському законодавстві положень Директиви Європейського парламенту і Ради 2010/13/ЄС про аудіовізуальні медіапослуги від 10 березня 2010 року зі змінами, внесеними Директивою (ЄС) 2018/1808 від 14 листопада 2018 року, зміцнення незалежності національного регулятора. Впровадження вказаних положень є однією з умов надання Україні статусу кандидата в члени Європейського Союзу.

Закон визначає:

  • процедуру ліцензування та реєстрації суб’єктів у сфері медіа;
  • процедуру реєстрації іноземних лінійних медіа;
  • відповідальність суб’єктів у сфері медіа за порушення вимог законодавства;
  • особливості правового регулювання в умовах дії збройної агресії;
  • статус національного регулятора;
  • впроваджує механізм співрегулювання і розробки разом з органом спільного регулювання актів.

Особливо звертаємо увагу галузі на положення розділу X Закону – Прикінцеві та перехідні положення, де зазначено строки набуття чинності тими чи іншими нормами Закону, зокрема щодо обсягів мовлення державною мовою, кількості національного та європейського продуктів, а також особливості і строки перереєстрації друкованих медіа, реформування комунальних телерадіоорганізацій у місцеві публічні аудіовізуальні медіа, особливості застосування заходів реагування на порушення у сфері медіа тощо.

31 БЕРЕЗНЯ ВТРАЧАЮТЬ ЧИННІСТЬ ЗАКОНИ УКРАЇНИ:

«Про друковані засоби масової інформації (пресу)
в Україні»;

«Про телебачення і радіомовлення»;

«Про інформаційні агентства»;

«Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення»;

«Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації»;

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст