Главная Блог Новости Не всі "диктаторські закони" були скасовані торік. Ми все ще живемо за ними.

Не всі "диктаторські закони" були скасовані торік. Ми все ще живемо за ними.

28.01.2015
Просмотров : 1857

Рівно рік тому, 28 січня 2014-го року, Верховна Раді України скасувала сумнозвісні «диктаторські закони» від 16 січня. Не меншою загрозою, ніж «диктаторські закони», для прав і свобод кожного українця лишається Кримінальний кодекс України. Його писали наприкінці 1990-х років за лекалами кримінальних кодексів УРСР 1960 року і Росії 1996 року.

Цей Кодекс не дозволяє нікому з українців «зарікатися від тюрми». В Україні його треба наново переписувати – на основі принципів гуманізму і справедливості. Про це – інфографіка від Центру політико-правових реформ.

В інфографіці вказано конкретні – і ще не всі – недоліки чинного Кримінального кодексу і пропозиції експертів на противагу застарілим негуманним нормам цього закону.

У новому Кримінальному кодексі України має бути відображено нові підходи у сфері кримінальної відповідальності та кримінального судочинства, які повинні кардинально змінити умови забезпечення прав людини, сформувати переконаність особи і суспільства в дієвості принципу верховенства права, підвищити рівень довіри громадян України до інститутів влади загалом і до органів та установ системи кримінальної юстиції зокрема.

Отже, на черзі закони:

- про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо розмежування правопорушень залежно від ступеня їх тяжкості і запровадження кримінальних проступків, введення правил кваліфікації кримінальних правопорушень, посилення захисту прав та інтересів потерпілих, гарантованого відшкодування завданої злочином шкоди, розширення застосування відновних процедур і примирення, обмеження сфери застосування покарань, пов'язаних із позбавленням волі, за нетяжкі злочини, тощо;

- про єдину систему електронного обліку даних про кримінальні правопорушення і покарання за них;  
- про адміністративні (управлінські) проступки та відповідну процедуру;
- про поліцію і поліцейську діяльність та інші закони щодо перебудови організаційно-функціональної структури 
кримінальної юстиції відповідно до норм реформованого законодавства;
- про єдину систему статистики і визначення науково обґрунтованих критеріїв оцінки результатів роботи органів системи 
кримінальної юстиції та ін.

Про це – наша інфографіка.

Микола Хавронюк,

доктор юридичних наук

ГО "Українське юридичне товариство"

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст