Методи пошуку контактів людини використовуються у юридичній діяльності для перевірки клієнтів (процедура KYC), свідків або партнерів. Якщо ви складаєте досьє на компанію, необхідні відомості про ключові фігури і сторонній бізнес власників. Знаючи ім'я, телефон і адресу електронної пошти, можна перевірити фінансовий стан, знайти родичів і друзів, публікації у ЗМІ, облікові записи веб-сервісів і зареєстровані домени. Все починається з контактних даних.
Пошук контактів і username стануть у пригоді і в особистому житті, щоб стежити за колишнім у соцмережах і дейтинг-застосунках, а під час вибору психолога або тренера - знайти дипломи, сертифікати й прочитати відгуки.
Єдиного набору інструментів і схеми дій “із пункту А в пункт Б” під час пошуку контактів у відкритих джерелах немає. Ключові слова для пошуку, джерела інформації і інструменти є унікальними для кожного розслідування і залежать від вихідних даних і мети пошуку.
У статті розглянемо базові методи пошуку і верифікації контактів, які використовуються ресерчерами Molfar. Ми покажемо, як знайти номер телефону, e-mail адресу і облікові записи у базах витоку даних за допомогою Телеграм-ботів і веб-застосунків.
Якщо пошук у Google за ім'ям не приносить результату, корпоративну пошту можна підібрати, поєднуючи комбінації імені і фамілії з доменом компанії (наприклад, john.smith@company.com, smith.john@company.com). Особисту пошту - поєднуючи username або комбінацію імені і фамілії з доменом популярного поштового сервісу (@gmail.com, @outlook.com, @icloud.com, @yandex.ru). Для автоматизації пошуку комбінацій використовується застосунок Email Permutator+, який створює список потенційних адрес.
А якщо e-mail є настільки унікальним і його неможливо підібрати комбінацією імені і фамілії або використовуючи username? В допомогу - комерційні сервіси пошуку людей Pipl, Rocket Reach і Spokeo, пошук корпоративної пошти Hunter.io, а також ряд Телеграм-ботів. Щоб їх не запам'ятовувати, існує “один бот, щоб правити ними всіма” - @HowToFind_bot.
Якщо людина зареєстрована як приватний підприємець, то телефон, e-mail і адресу реєстрації можна знайти у публічних базах даних. Для пошуку підприємців в Україні використовується безкоштовний запит до Міністерства Юстиції.
Також телефон можна знайти на торговельних площадках, на сайтах організацій або асоціацій, у яких перебуває людина. Під час пошуку у відкритих джерелах будь-яка додаткова інформація про людину не буде зайвою - інтереси і захоплення, родинні зв'язки, номер автомобіля, сертифікати і участь у заходах. Як мінімум одна із зачіпок приведе до мети. А іноді телефон виставляють на загальний огляд у Facebook і LinkedIn, тоді залишається лише з'ясувати, чи є він реальним.
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.