Главная Блог Аналитические статьи Темы Меморандум щодо врегулювання питання реструктуризації споживчих кредитів в іноземній валюті.

Меморандум щодо врегулювання питання реструктуризації споживчих кредитів в іноземній валюті.

28.12.2014
Автор:
Просмотров : 2491

ТЕКСТ МЕМОРАНДУМУ:

1. Перевести суми заборгованості за кредитами в іноземній валюті, визначеними в пункті 4 цього меморандуму, у гривню за курсом на день реструктуризації.

2. Прощення суми різниці реструктуризованого кредиту (на яку нараховується фіксована відсоткова ставка 0,01% річних) між курсом іноземної валюти кредиту на день реструктуризації та офіційним курсом іноземної валюти, установленим Національним банком України на 1 січня 2014 р. (на цю дату курс становив 7,99 грн/долл. - ред.), пропорційно погашенню боржником заборгованості за кредитом.

3. Зафіксувати процентну ставку суми кредиту, яка була реструктуризована за офіційним курсом, установленим Національним банком України на 1 січня 2014 р., на рівні, не вищому, ніж зазначено в договорі споживчого кредиту в іноземній валюті упродовж трьох років з моменту реструктуризації.

4. Реструктуризувати споживчі кредити в іноземній валюті, що забезпечені іпотекою, залишок за основною частиною яких не перевищує 2,5 млн грн за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, установленим НБУ на 1 січня 2014 р.

5. Визнати банком безнадійною і такою, що підлягає списанню (прощенню), неустойку (штраф, пеню), яка виникла внаслідок неналежного виконання кредитних зобов'язань позичальником за договором кредиту перед фінансовою установою на момент реструктуризації.

6. За заявою позичальника замінити ануїтетну форму погашення кредиту класичною (стандартною).

7. Обмежити предметом іпотеки відповідальності позичальника за договором споживчого кредиту в іноземній валюті. Забезпечення виконання зобов'язань за реструктуризованим споживчим кредитом обмежити виключно предметом іпотеки (термін "іпотека" у значенні, визначеному в законі України "Про іпотеку").

8. Заборонити відступлення права вимоги факторинговим установам за договором споживчого кредиту в іноземній валюті без попередньої пропозиції погашення заборгованості позичальником за ціною відступлення права вимоги тощо.

9. Створити спеціальну комісію при НБУ з дотримання положень меморандуму.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст