Главная Блог Новости Люстрація у Державній виконавчій службі України

Люстрація у Державній виконавчій службі України

13.09.2014
Автор:
Просмотров : 1739

Мабуть більшість юристів - практиків погодяться з тим, що з моменту створення Державної виконавчої служби України та її органів у 1998-99 роках її робота м’яко кажучи є неефективною. З великою потугою отримавши рішення суду, яке нарешті вже набуло чинності, громадянин звертається з цим рішенням до органу державної виконавчої служби і тут починається нове коло непередбачуваних ним проблем.

Головна проблема - це тотальна бездіяльність державних виконавців та абсолютне їх небажання вчинювати реальні примусові заходи для виконання рішення суду. На практиці прості рішення судів можуть виконуватись рік – півтора ( якщо боржник їх нарешті добровільно виконає), а складі, які потребують наприклад реалізації арештованого нерухомого майна з торгів, можуть взагалі не виконуватись роками.

Нове керівництво ДВС України на чолі з її головою Дмитро Сторожуком з моменту призначення розпочало проведення планових та позапланових перевірок діяльності територіальних органів державної виконавчої служби. За результати перевірок виявили та продовжують виявляти масу фактів порушення вимог антикорупційного законодавства, підроблення документів, зловживання службовим становищем або довготривале невиконання рішень судів без поважних причин, тощо. Матеріали перевірок направляються до органів прокуратури і сподіваємось із часом прокурори повідомлять громадськість про результати прокурорського реагування.

Кадрові зміни, які сьогодні відбуваються у ДВС України та її територіальних органах можна вже розглядати, як «приблизно люстраційні» та такі, що направлені на боротьбу із корупцією.

«Боротьба з корупцією у виконавчій системі залишається пріоритетною у роботі служби. З квітня місяця у тісній співпраці з правоохоронними органами і прокуратурою ми розпочали позапланову перевірку органів ДВС по всій Україні. За підсумками перевірок було винесено догани 20 начальникам управлінь. А стосовно 5 з них уже подані документи про звільнення Міністру юстиції України», - проінформував журналістів на останньому брифінгу Голова ДВС України Дмитро Сторожук.

Він додав, що якщо за весь минулий рік в органах ДВС було відкрито лише 4 кримінальних провадження щодо вчинення зловживань законом посадовими особами, то тільки за останні півроку відкрито 58 таких кримінальних проваджень. З них по 8 справах уже винесені вироки судів про притягнення до кримінальної відповідальності. Ще 8 справ знаходяться у судах і по 28 – триває слідство.

«Варто наголосити, що за час перевірок ми оновили керівний склад територіальних органів ДВС на 25%. Ми звільнили тих людей, які не хотіли працювати по-новому і не підтримували антикорупційних реформ. Усього проведено 12 перевірок в обласних організаціях. У наступних областях перевірки ще тривають або заплановані. Разом з тим представники територіальних підрозділів намагаються всіляко уникнути покарання. Як приклад, замість того, щоб докласти зусиль з усунення недоліків у роботі – 12 начальників управлінь під час проведення перевірок нашими фахівцями пішли на лікарняний. Проте й тут ми будемо діяти рішуче – уже підготовлене подання на ім`я Міністра юстиції щодо здійснення перевірки правомірності надання закладами охорони здоров`я листків непрацездатності», - зазначив Дмитро Сторожук.

Звичайно, що описані звільнення та інші дисциплінарні стягнення керівників органів державної виконавчої служби є виключно позитивними. Проте на жаль їх не буде достатньо для кардинального підвищення ефективності роботи безпосередньо самих державних виконавців. Будемо сподіватись, що окрім кадрових змін, у Державній виконавчій службі все ж таки відбудеться реформа, головною метою якої насамперед стане забезпечення виконання рішення суду в розумний строк на підставі закону із дотримання прав боржника. Все інше має бути другорядне…

Згадайте новину: Арештоване майно в Україні тепер реалізується черезз систему електоронних торгів (СЕТАМ).

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст