Главная Блог Аналитические статьи Статьи ЛІЦЕНЗУВАННЯ ІМПОРТУ КОСМЕТИЧНИХ ТА ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ У 2015 РОЦІ: ті самі «граблі»

ЛІЦЕНЗУВАННЯ ІМПОРТУ КОСМЕТИЧНИХ ТА ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ У 2015 РОЦІ: ті самі «граблі»

10.02.2015
Просмотров : 1813

Додатком 4 до постанови Кабінету Міністрів України від 14 січня 2015 р. № 1 «Про затвердження переліків товарів, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню, та квот на 2015 рік» містить ПЕРЕЛІК товарів, що можуть містити озоноруйнівні речовини, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню у 2015 році (крім товарів, що перевозяться у контейнерах з особистим майном) (надалі – Перелік).

Зокрема, даний Перелік містить такі позиції як-то:

  • Лікарські засоби (ліки) (за винятком товарів, включених до товарних позицій 3002, 3005 або 3006), що складаються із змішаних або незмішаних продуктів для терапевтичного або профілактичного застосування, у дозованому вигляді (включаючи лікарські засоби у вигляді трансдермальних систем) або розфасовані для роздрібної торгівлі (код згідно з УКТЗЕД 3004);

  • Косметичні препарати або засоби для макіяжу та препарати для догляду за шкірою, крім лікарських препаратів, включаючи сонцезахисні препарати або препарати для загару; засоби для манікюру та педикюру (код згідно з УКТЗЕД 3304);

  • Засоби для догляду за волоссям (код згідно з УКТЗЕД 3305);

  • Засоби для гігієни порожнини рота або зубів, включаючи порошки та пасти для зубних протезів; нитки, що використовуються для очищення проміжків між зубами (зубоочисні нитки), упаковані для роздрібної торгівлі (код згідно з УКТЗЕД 3306);

  • Засоби, що використовуються перед голінням, під час гоління або після гоління; дезодоранти для тіла, препарати для приготування ванн, депілятори, інші парфумерні або туалетні і косметичні препарати, не включені до інших товарних позицій; дезодоранти для приміщень, ароматизовані або неароматизовані, з дезінфекційними властивостями або без них (код згідно з УКТЗЕД 3307).

При цьому зазначається, що ліцензії видаються на підставі погоджень Мінприроди про наявність озоноруйнівних речовин та доцільність їх ввезення або вивезення.

У разі відсутності озоноруйнівних речовин у товарах, наведених у переліку, митне оформлення здійснюється без ліцензії.

Разом з тим, варто зазначити, що відповідно до Листа Міністерства доходів і зборів (Державна фіскальна служба України) від 18.02.2014 № 4257/7/99-99-24-01-10-17 «Про застосування документів, що підтверджують додержання обмежень щодо переміщення окремих товарів через митний кордон України», вимоги примітки 1 до вище зазначеного Додатка 4 про необхідність надання листа від Мінприроди про наявність озоноруйнівних речовин та доцільність їх ввезення або вивезення при митному оформленні товарів є неправомірними.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст