Главная Блог Новости Корупціонер на дружину вже майно не запише: НАБУ підключили до Реєстру актів цивільного стану

Корупціонер на дружину вже майно не запише: НАБУ підключили до Реєстру актів цивільного стану

26.12.2015
Автор:
Просмотров : 1633

Підключення Національного антикорупційного бюро України до реєстрів Міністерства юстиції, зокрема, до Реєстру актів цивільного стану, дозволить виявляти факти незаконного збагачення чиновників, зазначає директор НАБУ Артем Ситник.

"Мені поставили запитання - для чого використовуватиметься цей реєстр. Цей реєстр дуже важливий, оскільки надасть можливість виявляти пов'язаних із чиновниками осіб. Чиновники, на жаль, на себе мало що реєструють", - сказав директор НАБУ А. Ситник в п'ятницю в Києві перед початком навчання детективів роботі з Реєстром актів цивільного стану.

Він наголосив: "Цей реєстр сприятиме тому, що цих осіб виявлятимуть". За словами А. Ситника, "факти незаконного збагачення виявлятимуть передусім саме завдяки використанню реєстру Мін'юсту і того реєстру, до якого сьогодні буде підключено Національне антикорупційне бюро".

При цьому А. Ситник звернув увагу на те, що НАБУ - єдиний орган, який отримує доступ до цього реєстру.

Міністр юстиції України Павло Петренко розповів, що ці бази даних детективи НАБУ використовуватимуть при розслідуванні корупційних злочинів. За його словами, фахівці Мін'юсту проведуть тригодинний навчальний курс для детективів із використання актів цивільного стану. У цих реєстрах, зазначив міністр, міститься максимум інформації про громадян України та їхні родинні зв'язки. "Я вас закликаю використовувати цю інформацію сумлінно, тому що це інформація, яка має персональний характер, використовувати виключно в цілях роботу НАБУ", - сказав П. Петренко, звертаючись до детективів НАБУ.

За його словами, даний реєстр є найповнішим серед усіх реєстрів, якими опікується Мін’юст. Він містить оцифровану інформацію про громадян України, їхні родинні зв’язки, зміну прізвища, укладання шлюбу чи розлучення з 1936 року.

Мін'юст гарантує детективам НАБУ підключення до всіх без винятку реєстрів та баз даних, які оперуються міністерством. Він уточнив, що наразі такий доступ відкрито до реєстру бізнесу та нерухомості, після навчання детективи будуть підключені до Реєстру актів цивільного стану і після нового року Мін'юст підключить детективів до реєстру спадщини та реєстру доручень.

Згадайте новину: Уряд запроваджує Національний портал відкритих даних. Прийнято постанову про відкриті дані.

А. Ситник також висловив сподівання на те, що наступного тижня для НАБУ будуть включені реєстри фіскальної служби. "Чомусь, окрім Міністерства юстиції, наші органи не приділяють уваги реєстрам, хоча це прописано в законі про НАБУ", - додав він.

Директор бюро наголосив, що доступ детективів до реєстрів надасть можливість розслідувати корупційні справи "буквально не виходячи з кабінету". Також він додав, що реєстри будуть активно використовуватися для пошуку майна підозрюваних та пов'язаних з ними осіб в межах України.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст