Сьогодні ми спробуємо розібратися, що змінилося у порядку звернення за податковими консультаціями, до кого та з яким запитом звертатися, щоб отримати вичерпну відповідь на свої питання.
Отже, сьогоднішня тема – податкова консультація
Кому і для чого взагалі потрібна податкова консультація? Відомо, що на практиці часто виникають питання, коли податкові норми можна трактувати двояко, або існують взагалі нестандартні випадки – коли прямої відповіді, як діяти, немає, а тому у платника податків виникає загроза того, що контролюючі органи при перевірці будуть тлумачити ситуацію інкаше, аніж її “зрозумів” платник. Саме у таких випадках законодавець наголошує на можливості звернення до контролюючих органів для отримання податкової консультації.
Згадайте новину: Новий порядок надання податкових консультацій з 1 квітня 2017 року
Доречним є зауваження, що з 1 квітня конкретизовано, що податкова консультація є “індивідуальною”, тобто, якщо за її отриманням звертається конкретний платник податків, то тільки він її може використати та посилатися на неї у відносинах з контролюючими органами.
Індивідуальна податкова консультація може надаватися в усній та/або письмовій формі (законодавець виключив можливість електронної форми): в усній формі консультація надається контролюючими органами та державними податковими інспекціями; а у письмовій – контролюючими органами в Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі, областях, міжрегіональними територіальними органами, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику (тобто, сьогодні це Головні управління ДФС та власне сама ДФС України).
І якщо для отримання усної консультації особливих вимог не передбачено, то у випадку звернення на отримання консультації у письмовій формі платник податків має обов’язково вказати:
Згадайте новину: Міністерство фінансів запускає електронний реєстр відшкодування ПДВ
Слід зазначити, що такі вимоги є новелою, оскільки раніше звернення подавалося у довільній формі. Відтепер же недотримання належного оформлення звернення тягне за собою надання відповіді у порядку та строки, передбачені для звичайного звернення громадян, яке не буде вважатися податковою консультацією, а відповідно – будуть відсутні наслідки застосування податкової консультації.
Строк надання консультації складає 25 календарних днів, що настають за днем отримання такого звернення відповідним контролюючим органом. Подовження строків розгляду можливе лише за умови прийняття відповідного рішення уповноваженою особою ДФС України і не більше, аніж на 10 календарних днів. Про таке подовження платник податків обов’язково має бути повідомлений ще до моменту закінчення загального встановленого строку.
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2025 «Протокол». Все права защищены.