Главная Блог Аналитические статьи Статьи IT все менше про право і все більше LegalTech

IT все менше про право і все більше LegalTech

24.08.2017
Автор:
Просмотров : 1915

Сьогодні вже нікого не здивуєш словами «квадрокоптер», «блокчейн» та «smart contract». Технології настільки близько навколо та глибоко всередині нас, що ми цього навіть не помічаємо. Крім випадків, коли цю технологію відбирають, звичайно, як планшет у дитини. Хоча втілення сюжетів Рея Бредбері ще попереду. Не вірите – запитайте в Ілона Маска.

І хоч Ілон Маск жартівливо-офіційно відмовився інвестувати в Україну, ми не пасемо задніх на світовому ринку ІТ. Не говорячи вже про внутрішні сфери економіки, серед яких якраз ІТ доволі стабільно переживає кризу. Чого тільки вартує увага силових органів до ІТ-підприємств – жодні заборони вилучення серверів на них не впливають, а це багато про що говорить.

Юридичні послуги ж у сфері ІТ – це постійні виклики. Про основні з них якраз розповідаємо далі.

Читайте статью: Совет да любовь: какие права у супругов на программный продукт ІТ-компании

СФЕРА ВІДОМОГО

1. Україна сказала «До побачення!» актам наданих послуг при експорті послуг
Навіть закон в частині цікаво назвали – щодо усунення адміністративних бар’єрів для експорту послуг. Ця чудова ініціатива відбулася завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) спільно з Мінекономрозвитку за участю асоціації «Інформаційні технології України», фріланс-біржі Upwork, Центру економічної стратегії та організації EasyBusiness.

Україна зробила небачений досі крок в бік лібералізації ведення бізнесу з іноземними замовниками, і це прямо впливає на нашу ІТ галузь. Наприклад, тепер фрілансери укладають договір на експорт послуг шляхом виставлення рахунка (інвойсу), прийняття умов публічної оферти або обміну електронними повідомленнями. Більше того, інвойс може вважатися первинним бухгалтерським документом, якщо дотримано простих вимог законодавства до його змісту та форми, а банк тепер не може вимагати перекладу документів з англійської для зарахування валюти. Здається, з прийняттям цього закону десь вмерло кілька банківських валютних контролерів.

2. «Поки в Україні є фізичні особи-підприємці (ФОП), доти є ІТ»
Це із цитат великих людей, автор – народна мудрість. За статистикою 37% українців на кожен Новий рік загадують одне й те ж бажання – будь ласка, не чіпайте ФОПів. А так як у нас проводять «податкові реформи», в наступному році ви можете проснутися не те що вже не ФОПом, а злочинцем.

Об’єктивно кажучи, стан української економіки поки сам вимагає надання податкових пільг окремим сферам та спеціальних правових статусів окремим суб’єктам господарювання. В іншому разі нам ще довго прийдеться вибиратися із ситуації, що склалася, підкидаючи у вогонь золотих батонів черговий транш від МВФ. Тому якщо ви поки не один із тих 37% українців – ласкаво просимо!

Вспомните новость: IT в законе: основы юриспруденции для айтишников

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст