Главная Блог Аналитические статьи Статьи Де ховається джерело конфліктів між державини та приватними виконавцями

Де ховається джерело конфліктів між державини та приватними виконавцями

23.09.2017
Автор:
Просмотров : 1402

У разі винесення кількох рішень щодо одного боржника виконавчі провадження повинні бути об'єднані в одне. Але цього не передбачено, якщо один стягувач звернувся до державного виконавця, а інший - до приватного. Тому, ймовірно, своє отримуватиме більш наполегливий, а не той, хто має більше прав.

Надія на помічників

Законодавство надає приватним виконавцям широкі повноваження щодо перевірки майнового стану боржника, для інших дій примусового характеру стосовно нього. Водночас, зазначає приватний виконавець Катерина Шмідт, правове поле містить певні прогалини.

Серед проблем вона, зокрема, назвала можливість одночасного введення виконавчого провадження з приводу одного боржника органами державної виконавчої служби та приватним виконавцем. Раніше держвиконавці об’єднували провадження або створювали спільні робочі групи. Сьогодні ж відсутній механізм співпраці між органами ДВС та приватними виконавцями в подібних випадках.

Крім того, представниця нової професії звернула увагу на дуже вузькі повноваження помічника приватного виконавця. Відповідно до законодавства той, хто здійснює примусове виконання, має заносити постанови про арешт коштів до банків самостійно. А повноваження помічника «зводяться суто до функцій діловода».

Згадайте новину: Приватні державні виконавці розпочали свою роботу, а на сайті Мінюсту буде нова система ВК та реєстр боржників

Водночас інколи буде необхідно накласти арешт на 10 рахунків боржника в різних банках. Причому доцільніше не направляти відповідні постанови поштою, а принести їх самостійно. І бажано це зробити в кінці дня, щоб фінансова установа не встигла попередити боржника про арешт.

Розширення повноважень помічників доречне й з іншої причини. Заступник міністра юстиції з питань виконавчої служби Сергій Шкляр звернув увагу на досвід Болгарії, де один приватний виконавець веде 60 тис. проваджень. І на нього працює штат у 90 осіб. Тобто юрист створив робочі місця, працівники сплачують податки тощо.

Натомість у нас, оскільки повноваження помічників обмежені, така ситуація навряд чи можлива. Крім того, вже сьогодні в Мін’юсті говорять про брак охочих стати приватним виконавцем. Отже, проблема принаймні частково могла б розв’язуватися за рахунок дієвості помічників.

Проблеми зведення

Радник, керівник практики виконавчого провадження АО Spenser & Kauffmann Олексій Соломко проблему проваджень у різних виконавців щодо одного боржника розкрив ширше. Кілька виконавчих документів можуть видаватися за одним рішенням суду, коли воно стосується різних стягувачів. Або може виноситися кілька судових рішень щодо одного боржника.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст