Деякі питання організації діяльності Бюро економічної безпеки України
{Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
№ 42 від 19.01.2022
№ 1430 від 23.12.2022
№ 527 від 26.05.2023}
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити такі, що додаються:
Положення про Бюро економічної безпеки України;
Умови та розміри оплати праці і грошового забезпечення працівників Бюро економічної безпеки.
2. Внести до постанов Кабінету Міністрів України від 26 грудня 2011 р. № 1399 “Про встановлення ліміту легкових автомобілів, що обслуговують органи виконавчої влади” (Офіційний вісник України, 2012 р., № 7, ст. 246; 2014 р., № 28, ст. 793) і від 5 квітня 2014 р. № 85 “Деякі питання затвердження граничної чисельності працівників апарату та територіальних органів центральних органів виконавчої влади, інших державних органів” (Офіційний вісник України, 2014 р., № 29, ст. 814; 2015 р., № 86, ст. 2882) зміни, що додаються.
ПОЛОЖЕННЯ
про Бюро економічної безпеки України
1. Бюро економічної безпеки України (БЕБ) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України та на який покладається завдання щодо протидії правопорушенням, що посягають на функціонування економіки держави.
Назва Бюро економічної безпеки України англійською мовою - Economic security bureau of Ukraine, скорочено - ESBU.
2. БЕБ у межах, визначених Законом України “Про Бюро економічної безпеки України” та іншими законами, є підзвітним Верховній Раді України та Кабінету Міністрів України.
3. Правову основу діяльності БЕБ становлять Конституція України, міжнародні договори України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, Закон України “Про Бюро економічної безпеки України” та інші закони України, а також прийняті відповідно до них нормативно-правові акти.
4. Основними завданнями БЕБ є:
1) виявлення зон ризиків у сфері економіки шляхом аналізу структурованих і неструктурованих даних;
2) оцінювання ризиків і загроз економічній безпеці держави, напрацювання способів їх мінімізації та усунення;
3) подання пропозицій щодо внесення змін до нормативно-правових актів з питань усунення передумов створення схем протиправної діяльності у сфері економіки;
4) забезпечення економічної безпеки держави шляхом запобігання, виявлення, припинення, розслідування кримінальних правопорушень, що посягають на функціонування економіки держави;
5) збирання та аналіз інформації про правопорушення, що впливають на економічну безпеку держави, та визначення способів запобігання їх виникненню в майбутньому;
6) планування заходів у сфері протидії кримінальним правопорушенням, віднесеним законом до його підслідності;
7) виявлення та розслідування правопорушень, пов’язаних з отриманням та використанням міжнародної технічної допомоги;
8) складення аналітичних висновків і рекомендацій для державних органів з метою підвищення ефективності прийняття ними управлінських рішень щодо регулювання відносин у сфері економіки.
5. Відповідно до покладених завдань БЕБ виконує правоохоронну, аналітичну, економічну, інформаційну та інші функції.
6. БЕБ відповідно до покладених на нього завдань:
1) провадить оперативно-розшукову діяльність та здійснює досудове розслідування у межах передбаченої законом підслідності;
2) проводить інформаційно-пошукову та аналітично-інформаційну роботу з метою виявлення та усунення причин і умов, що сприяють вчиненню кримінальних правопорушень, віднесених до підслідності БЕБ;
3) здійснює комплекс заходів з оцінювання ризиків у сфері економіки;
4) збирає, обробляє та аналізує інформацію про кримінальні правопорушення, віднесені законом до його підслідності;
5) формує аналітичні матеріали з метою оцінювання загроз та ризиків вчинення (зростання кількості) кримінальних правопорушень, віднесених законом до його підслідності;
6) формує банки (бази) даних та створює на їх основі на базі сучасних інформаційно-комунікаційних технологій єдину інформаційну систему БЕБ;
{Підпункт 6 пункту 6 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1430 від 23.12.2022}