Главная Сервисы для юристов Постанови КМУ Деякі питання Національної програми інформатизації

Деякі питання Національної програми інформатизації | від 02-02-2024 - 119-2024-п

Деякі питання Національної програми інформатизації

Відповідно до абзаців другого - шостого пункту 2 частини першої статті 5, частини першої статті 9, абзацу першого частини першої статті 11 та частини другої статті 14 Закону України “Про Національну програму інформатизації” Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити такі, що додаються:

Положення про формування та виконання Національної програми інформатизації;

Порядок проведення експертизи Національної програми інформатизації та її складових;

Порядок формування та виконання галузевої програми, проекту, робіт з інформатизації;

Порядок формування та виконання регіональної програми, проекту, робіт з інформатизації;

Порядок здійснення моніторингу та проведення оцінки результативності виконання Національної програми інформатизації та її складових.

2. Внести до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 28 квітня 2021 р. № 453 “Питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію заходів, спрямованих на підвищення доступності широкосмугового доступу до Інтернету в сільській місцевості” (Офіційний вісник України, 2021 р., № 40, ст. 2364; 2022 р., № 1, ст. 2) зміну, що додається.

3. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.

ПОЛОЖЕННЯ
про формування та виконання Національної програми інформатизації

1. Це Положення визначає механізм формування та виконання Національної програми інформатизації.

2. У цьому Положенні терміни вживаються у значенні, наведеному в Бюджетному кодексі України, Законах України “Про Національну програму інформатизації”, “Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах”, “Про основні засади забезпечення кібербезпеки України”, “Про критичну інфраструктуру”.

3. Суб’єктами формування та виконання Національної програми інформатизації є суб’єкти, визначені статтею 4 Закону України “Про Національну програму інформатизації”.

4. Формування Національної програми інформатизації включає розроблення, погодження та затвердження її складових, визначених статтею 2 Закону України “Про Національну програму інформатизації”.

5. Національна програма інформатизації формується генеральним державним замовником Національної програми інформатизації (далі - генеральний замовник) на підставі пропозицій замовників і результатів її виконання в попередньому році.

6. Під час формування Національної програми інформатизації замовники не пізніше ніж у двотижневий строк з дня набрання чинності законом про Державний бюджет України подають керівникові Національної програми інформатизації пропозиції до переліку завдань, проектів, робіт з інформатизації Національної програми інформатизації на відповідний рік за формою згідно з додатком 1 у межах видатків за бюджетними програмами замовника.

Керівник Національної програми інформатизації організовує узагальнення пропозицій, наданих замовниками, і за результатами подає генеральному замовнику пропозиції щодо формування переліку завдань, проектів, робіт з інформатизації Національної програми інформатизації та визначених обсягів фінансування в межах коштів, затверджених законом про Державний бюджет України на відповідний рік.

Генеральний замовник не пізніше ніж протягом 45 календарних днів з дня набрання чинності законом про Державний бюджет України подає Кабінетові Міністрів України перелік завдань, проектів, робіт з інформатизації Національної програми інформатизації, інформацію про замовників, крім органів місцевого самоврядування, та визначений обсяг фінансування в межах коштів, затверджених законом про Державний бюджет України на відповідний рік.

7. Окремі завдання, проекти, роботи з інформатизації Національної програми інформатизації, що виконуються за рахунок видатків за бюджетною програмою Національної програми інформатизації генерального замовника, формуються за пропозиціями замовників як такі, що потребують надання ресурсної підтримки замовникам для їх виконання і для яких не передбачено фінансування на відповідний бюджетний рік (далі - окремі завдання, проекти, роботи з інформатизації).

Окремі завдання, проекти, роботи з інформатизації спрямовуються на створення, модернізацію (модифікацію, розвиток) інформаційних (автоматизованих) систем та/або інформаційно-комунікаційних систем.

Для формування окремих завдань, проектів, робіт з інформатизації замовники, визначені пунктами 1 і 2 частини другої статті 4 Закону України “Про Національну програму інформатизації”, з урахуванням методики визначення належності бюджетних програм, завдань, проектів, робіт до сфери інформатизації, затвердженої генеральним замовником, не пізніше 15 лютого року, що передує плановому бюджетному періоду, подають на розгляд керівника Національної програми інформатизації:

пропозиції до окремих завдань, проектів, робіт з інформатизації Національної програми інформатизації за формою згідно з додатком 2;

обґрунтування потреби в наданні ресурсної підтримки окремого завдання, проекту, робіт з інформатизації Національної програми інформатизації за формою згідно з додатком 3;

погодження Адміністрації Держспецзв’язку для окремих завдань, проектів, робіт з інформатизації Національної програми інформатизації, які належать до сфери національної безпеки і оборони, потребують реалізації заходів із створення або модернізації об’єктів критичної інформаційної інфраструктури, захисту інформації та кіберзахисту, надане замовнику шляхом надсилання листа в паперовій або електронній формі із використанням кваліфікованого електронного підпису.

У разі коли замовником є Адміністрація Держспецзв’язку, на розгляд керівника Національної програми інформатизації подаються документи, передбачені абзацами четвертим і п’ятим цього пункту.

У разі внесення змін до поданих документів замовники не пізніше 15 липня року, що передує плановому бюджетному періоду, подають керівникові Національної програми інформатизації:

уточнені пропозиції до окремих завдань, проектів, робіт з інформатизації Національної програми інформатизації за формою згідно з додатком 2;

обґрунтування потреби в наданні ресурсної підтримки окремого завдання, проекту, робіт з інформатизації Національної програми інформатизації згідно з додатком 3;

погодження Адміністрації Держспецзв’язку для окремих завдань, проектів, робіт з інформатизації Національної програми інформатизації, які належать до сфери національної безпеки і оборони, потребують реалізації заходів із створення або модернізації об’єктів критичної інформаційної інфраструктури, захисту інформації та кіберзахисту, надане замовнику шляхом надсилання листа в паперовій або електронній формі із використанням кваліфікованого електронного підпису.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст