Главная Блог Новости Чи вважається медичне страхування додатковим благом? - Наталія Сухарева, аудитор ID Legal Group

Чи вважається медичне страхування додатковим благом? - Наталія Сухарева, аудитор ID Legal Group

05.12.2018
Просмотров : 4096

Ця публікація перш за все буде корисною для тих роботодавців, які надають, або прийняли рішення надавати своїм працівникам соціальний пакет у вигляді договору добровільного медичного страхування.

А отже, таким роботодавцям потрібно знати, які передбачені податкові наслідки щодо такого страхування своїх працівників.

Сума страхових внесків, які роботодавець сплачує за договорами медичного страхування працівників буде для такого працівника оподаткованим доходом (підпункт 164.2.16 ПКУ).

Такий отриманий дохід (медична страховка) вважається, як дохід отриманий у натуральній формі, а тому відповідно до норм чинного законодавства база оподаткування повинна збільшуватися на коефіцієнт, який розраховується за відповідною формулою (пункт 164.5 ПКУ).

Не забуваємо про те, що суму отриманого працівником доходу (медична страховка)у вигляді додаткового блага у негрошовій формі необхідно відобразити у відомості по заробітній платі у тому періоді в якому роботодавець здійснив оплату страховій компанії за працівника за договором страхування,з відображенням у загальному місячному (річному) оподатковуваному доходу.

Податковий агент (роботодавець) зобов’язаний утримати податок (ПДФО)із суми отриманого доходу у вигляді медичної страховки працівника, за рахунок такого працівника (підпункт 168.1.1 пункт 168.1 статті 168 ПКУ).

Крім того, роботодавець, який є в цій ситуації податковим агентом, зобов’язаний подавати у строки (податковий квартал) до контролюючого органу податковий розрахунок суми доходу наданого своєму працівнику (підпункт «б» 176.2 пункт 176.2 статті 176 ПКУ).

У розділі І форми № 1 ДФ у (графі 3а) за звітний квартал відображається такий дохід за ознакою доходу «124» (отриманий дохід у вигляді медичної страховки).

Важливо знати, що для операції з отримання доходу (медична страховка) працівником, податок (ПДФО) сплачується до бюджету протягом 3 банківських днів після дня нарахування такого податку (підпункт 168.1.4 ПКУ).

Звертаємо увагу, що нормами ПКУ визначено дві дати сплати податку (ПДФО) для тих випадків, якщо дохід надається у негрошовій формі.

Перший випадок:

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст