Главная Блог Новости Чи продовжено карантин? Про що варто нагадати у воєнний час

Чи продовжено карантин? Про що варто нагадати у воєнний час

12.03.2022
Просмотров : 3841

Війна повністю нівелювала новини щодо ​​COVID-19. І зрозуміло чому - всім зараз не до карантину. Водночас, необхідно нагадати ситуацію і на цьому “фронті”.

23 лютого, за день до початку російського вторгнення і введення воєнного стану, Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 23 лютого 2022 р. № 229 “Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236 і від 29 червня 2021 р. № 677” (далі - постанова №229). Деякими веб-ресурсами анонсовано, що карантин продовжено відповідно до цієї постанови №229.

Проте, прошу звернути увагу, що постанова № 229, як свідчить офіційний веб-портал Верховної Ради України - не набрала чинності. В принципі, це підтверджується відсутністю інформації про оприлюднення постанови на веб-ресурсах “Офіційного вісника України” та “Урядовий кур’єр”. Враховуючи ситуацію - цілком вірогідно, що постанову не було офіційно опубліковано.

Нагадаю - відповідно до пункту 1 указу Президента від 10.06.1997503/97 “Про порядок офіційного оприлюднення нормативно-правових актів та набрання ними чинності”, установлено, що закони України, інші акти Верховної Ради України, акти Президента України, Кабінету Міністрів України не пізніш як у п'ятнадцятиденний строк після їх прийняття у встановленому порядку і підписання підлягають оприлюдненню державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Офіційними друкованими виданнями є: "Офіційний вісник України", газета "Урядовий кур'єр". На сьогодні минає вже вісімнадцятий день, з дня прийняття постанови, проте відомостей про офіційне оприлюднення не знайдено. Акт оприлюднено лише на офіційному сайті Кабінету Міністрів України.

Так, не дивлячись на наявну в частині 5 статті 52 Закону України “Про Кабінет Міністрів України” обмовку, що, крім зазначеного порядку акти Кабінету Міністрів України оприлюднюються шляхом їх розміщення на офіційному веб-сайті Кабінету Міністрів України - це вважається неофіційним оприлюдненням. Необхідність опублікування в офіційних друкованих джерелах, для набрання ними чинності, підтверджується в листі Міністерства юстиції України «Про набрання чинності норматив- но-правовими актами Кабінету Міністрів України» від 8 липня 2008 року №5928-0-33-08-34.

Якщо все ж таки, постанова № 229 набере чинності, карантин буде продовжено до 31 травня 2022 року. Разом із цим, скасовуватиметься заборона в’їзду іноземцями та особами без громадянства із території, які прибули з Південно-Африканської Республіки, Республіки Ботсвана, Республіки Зімбабве, Республіки Намібія, Королівства Лесото, Королівства Есватіні, Республіки Мозамбік, Республіки Малаві та перебували на їх території не менше семи днів протягом останніх 14 днів.

Згадайте новину: Цивільним особам дозволено використовувати зброю проти окупанта - закон 2114-IX

Поки діятиме адаптивний карантин, залишаються наступні правила:

1. ЕСВ.Відповідно до підпунктів 9-11 та 9-12 Прикінцевих та перехідних положень Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у період з 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого КМУ на всій території України:

  • не застосовуються штрафні санкції за такі порушення, як: несвоєчасна сплата (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску; неповна сплата або несвоєчасна сплата суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів); несвоєчасне подання звітності, передбаченої цим законом, до податкових органів;
  • платникам єдиного внеску не нараховується пеня, а нарахована пеня за ці періоди підлягає списанню;
  • діє мораторій на проведення документальних перевірок правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на період з 18 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого КМУ. Документальні перевірки правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску, що були розпочаті до 18 березня 2020 року та не були завершеними, зупиняються по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого КМУ.

2. Медичні товари. Відповідно до п. 71. перехідних положень Податкового кодексу України - на період, що закінчується останнім календарним днем місяця, в якому завершується дія карантину, встановленого КМУ - звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з ввезення на митну територію України та/або операції з постачання на митній території України товарів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), перелік яких визначено КМУ.

3. Податкові штрафні санкції та пеня. Відповідно до п. 52-1 перехідних положень Податкового кодексу України - за порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого КМУ, штрафні санкції не застосовуються (крім певних виключень) та не нараховується пеня, а нарахована, але не сплачена за цей період пеня підлягає списанню.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст