Главная Блог Аналитические статьи Legal Tech Чи може штучний інтелект замінити українського суддю?

Чи може штучний інтелект замінити українського суддю?

13.12.2019
Просмотров : 2695

Багато країн використовує сучасні IT рішення для підвищення ефективності роботи судової системи. В Україні теж багато років говоримо про створення ЄСІТС - єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи. Втім, на практиці мало хто розуміє, що таке система електроного судочинства і які переваги вона може надати учасникам процесу.

Що може очікувати Україну в найближчому майбутньому? Якщо трохи пофантазувати, то система електронного судочинства бачиться таким чином:

Створення сучасного електронного діловодства у суді та кабінету судді з доступом за єдиним паролем до усіх необхідних реєстрів та сервісів; можливість віддаленого доступу до кабінету (портативний ноутбук із захищеним доступом). Вся документація і підписи – лише в електронного форматі (повністю безпаперове діловодство).

Legal Tech:«AI» - искуственный юридический интелект которого не нужно бояться

Створення системи зручних електронних комунікацій з судом (кабінет учасника процесу, через який вчиняються будь-які процесуальні дії, направляються і отримуються документи та інформація, сплачується мито, штрафи та інші платежі);

Доступ до всіх судових сервісів через мобільні пристрої (смартфон, планшет, ноутбук), стаціонарні комп’ютери, спеціальні док-станції в судах. Створення зручного мобільного додатку для цих цілей (аналог китайського WeChat)

Запровадження он-лайн судів у нескладних категоріях справ (перша та друга інстанція), використання сучасних інструментів он-лайн участі у звичайних процесах

Створення сучасного реєстру судових рішень із системою гіперпосилань на правові позиції із пілотних рішень Верховного Суду; статистика посилань (свідчитиме про підтримку позиції нижчими судами, її усталеність); система сучасного аналітичного пошуку;

Формалізація тексту судового рішення (його розбивка на модулі), використання програми штучного інтелекту для пошуку релевантної судової практики та формування без участі людини стандартного проекту рішення (бразильська система). Суд має або слідувати усталеній судовій практиці або відступити від позиції з належним обґрунтуванням.

Legal Tech: Чому штучний інтелект не замінить людей-юристів

Створення єдиного цифрового центру управління виконанням рішень

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст