Переваги спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності є причиною реєстрації блогером ФОП. При цьому, не всі категорії доходів можна отримувати на спрощеній системі оподаткування. Тому, рішення блогера реєструвати чи не реєструвати ФОП залежить від джерел і категорій отримуваних ним доходів.
Що дозволить блогеру офіційна реєстрація як ФОП на спрощеній системі оподаткування?
Дохід та сценарії монетизації блогу
Сценарій 1: «Рекламні інтеграції та контент на замовлення»
Це найбільш простий та прозорий сценарій монетизації блогу. Винагороду можна отримувати на ФОП. При цьому сценарії у блогера є замовник резидент чи нерезидент України, з яким укладається господарський договір. Слід звернути увагу на: (1) предмет договору, та (2) наявність у ФОП необхідних КВЕД на момент укладання договору в реєстрі платників єдиного податку (можна перевірити через електронний кабінет платника).
Для рекламних послуг ФОП-блогер, як правило, використовує наступні КВЕД: КВЕД 73.11 «Рекламні агентства»; КВЕД 73.12 «Посередництво в розміщенні реклами в засобах масової інформації»; КВЕД 73.20 «Дослідження кон’юнктури ринку та виявлення громадської думки»; КВЕД 82.30 «Організування конгресів і торговельних виставок».
Також, залежно від виду діяльності блогера, можна розглянути наступні КВЕД: КВЕД 59.11 «Виробництво кіно- та відеофільмів, телевізійних програм»; КВЕД 59.12 «Компонування кіно- та відеофільмів, телевізійних програм»; КВЕД 63.12 «Веб-портали»; КВЕД 63.99 «Надання інших інформаційних послуг»; КВЕД 74.20 «Діяльність у сфері фотографії»; КВЕД 74.30 «Надання послуг перекладу»; КВЕД 90.03 «Індивідуальна мистецька діяльність».
Оплату потрібно отримувати на банківські «бізнес» рахунки ФОП. Приймати оплату на картку чи рахунок фізичної особи забороняється. Отримувати оплату від нерезидентів та надсилати їм платежі, використовуючи небанківські установи, ризиковано з огляду на позицію податкових органів України.
Сценарій 2: «Дохід від YouTube»
Дохід від YouTube включає дві складові: винагороду за розміщення реклами та авторську винагороду. Розберемо по черзі.
ФОП на спрощеній системі оподаткування не може отримувати роялті, тобто плату використання або надання права на використання об’єктів права інтелектуальної власності.
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2025 «Протокол». Все права защищены.