Главная Блог Аналитические статьи Статьи Арешт майна в кримінальном провадженні

Арешт майна в кримінальном провадженні

29.03.2017
Просмотров : 2165

Хто сьогодні стискався з проблемою захистити своє цивільне право про відшкодування збитків при наявності кримінального провадження, той знає як тяжко добитись того,щоб він подав до суду (слідчого судді) клопотання про арешт майна в кримінальному провадженню.

Багато хто незнає, що потерпілий (цивільний позивач) має право сам звернутись( або через свого адвоката) до суду з клопотанням про накладення арешту.

Для цього необхідно всього навсього подати до канцеляріх Поліції цивільний позов і щоб на Вашому екземплярі була відмітка про реєстрацію даного документа.

Після цього можна подавати Клопотання про арешт майна.

Але на сьогодні існує певна проблема з різним трактуванням суддями щодо прав цивільного позивача на подання клопотання про арешт.

Наприклад 29 березня 2017 року Апеляційний суд м.Києва розглядаючи апеляційну скаргу (добросовісного набувача) майно якого було арештоване слідчим суддею скасував Ухвалу суду першої інстанції мотивуючи тим,що цивільний позивач має право на звернення з клопотанням про арешт майна тільки підозрюваного, обвинуваченого.

Не так давно доданої норми Кримінального процесуального кодексу були внесені зміни, тому ми рекомендуємо уважно їх вивчити в тому числі і шановним суддям.

У відповідності до ч.1 ст.170 КПК України арешт майна забезпечується, якщо майно є доказом злочину по справі, в тому числі і для забезпечення цивільного позову.

Згідно п.4 ч.2 ст.170 арешт майна допускається для відшкодування шкоди, завданої кримінальним правопорушенням (цивільний позов)

Далі пункт 6 частини 4 цієї ж статі 170 предбачає,що арешт накладається не тільки на майно підозрюваного обвинуваченого,засудженого, а також на майно фізичної чи юридичної особи, яка в силу закона (цивільного позову) несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діями.

У відповідност до статті 171 Кримінального процесуального кодексу України Клопотання про арешт можна подавати цивільному позивачу відносно майна підозрюваного, обвинуваченого, юридичної особи, третіх осіб для відшкодування шкоди.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст