Главная Блог Аналитические статьи Статьи Антикорупційний суд: Справедливість чи фікція?

Антикорупційний суд: Справедливість чи фікція?

30.09.2017
Просмотров : 2416

Сьогодні, я хотів би розкрити дуже важливу для суспільства тему, яка повинна стосуватися кожного – Антикорупційний Суд.

Антикорупційний Суд – це перш за все орган, який буде здійснювати правосуддя у встановленому Законом порядку відповідно до класифікації злочинів передбачених у Кримінальному Кодексі України.

У свій час такі суди були створені у Болгарії, Сербії та Словаччині, які потім стали помилкою для багатьох політиків.

Боротися з мафією хабарників в нашій країні дуже складно, адже відсутність засобів боротьби та належного примусу в Україні на мій погляд немає.

За задумом експертів, Антикорупційні суди розглядатимуть виключно справи, що відносяться до підслідності Національного Антикорупційного Бюро України (НАБУ). Такі незалежні антикорупційні суди створюються на принципово нових засадах, працюватимуть автономно від всієї судової гілки та діятимуть незалежно.

За їх задумом будуть діяти дві інстанції – Вищий Антикорупційний Суд України та окрема судова палата при Верховному Суді України, яка буде апеляційною інстанцією.

Боротися з корупцією можна і потрібно. Але ми повинні усвідомлювати, чи дійсно є ті незалежні особи, які мають здатність працювати у такому суді? Чи здатна сама влада безпосередньо боротися з корупцією?

На мій погляд, у нас недостатньо правосвідомості, щоб здійснювати правосуддя у відповідному суді. Оскільки повинна бути присутня не тількі відповідальність, але й гарантія того, що суддя який здійснює таку роботу не буде вчиняти злочинів. І тому є певний ризик того, що це рано чи пізно станеться.

Тепер стосовно законодавства.

Пропонується деякими громадськими активістами проект Закону України «Про Антикорупційний суд», який на їх погляд відділить звичайні Українські суди.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст