Зміни, внесені до Кодексу адміністративного судочинства, суттєво вплинули не лише на громадян, які звертаються до судів, а й на працівників цих установ. Зокрема, у частині процедури повернення адміністративних справ після їх апеляційного перегляду.
Як повідомили у відділі забезпечення судового процесу Сьомого апеляційного адміністративного суду, повернення адмінсправ до суду першої інстанції після їх апеляційного перегляду регламентується ст.326 КАС. У ній зазначено, що після закінчення апеляційного провадження матеріали справи, крім тих, що зберігаються виключно в електронній формі, повертаються до суду першої інстанції, який її розглядав, у п’ятиденний строк з дня вручення постанови (ухвали) учасникам справи.
Перше, на що повинен звернути увагу секретар судового засідання, повертаючи адміністративну справу до суду першої інстанції, — це «п’ятиденний строк».
Адже досить часто виникають ситуації, коли
учасник процесу, не дочитавши вимог ст.326 КАС, наполягає на тому, що протягом 5 днів після розгляду справа має бути повернута до суду першої інстанції. На жаль, ця думка хибна. Як би суду апеляційної інстанції не хотілося пришвидшити процес повернення справи, зробити це раніше, ніж учасник отримає постанову (ухвалу), він не може.
Тепер з’ясуємо, коли постанову (ухвалу) суду можна вважати врученою.
Відповідно до ч.6 ст.251 КАС днем вручення судового рішення є день, коли:
• воно вручене під розписку;
• суд отримав повідомлення про доставлення копії на офіційну електронну адресу особи;
• у поштовому повідомленні проставлено відмітки про його вручення;
• у поштовому повідомленні проставлено відмітки про відмову отримати копію чи про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування, що зареєстровані у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила іншої адреси.
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.