Главная Блог Новости Вибори голови Вищого адміністративного суду України: питання не вирішене

Вибори голови Вищого адміністративного суду України: питання не вирішене

10.06.2014
Автор:
Просмотров : 1716

Нова влада і початок нових призначень. В судовій системі України напружена ситуація склалася у процесі призначення на посаду голови Вищого адміністративного суду України. Порядок призначення суддів на адміністративні посади безпосередньо регулюється ст. 20 діючого ЗУ «Про судоустрій и статус суддів». Необхідно згадати, що суттєві зміни до цієї статті були внесені ЗУ «Про відновлення довіри до судової влади в Україні» від 8 квітня 2014р., тобто вже під час перехідного періоду між старою та новою владою і мабуть більш демократичнішою цю норму зробити вже неможливо. Так, на сьогоднішній день «голова місцевого суду, його заступник, голова апеляційного суду, його заступники, секретарі палат апеляційного суду, голова вищого спеціалізованого суду, його заступники та секретарі палат призначаються на посади строком на один рік шляхом таємного голосування із числа суддів цього суду, але не більше як на строк повноважень судді.» При цьому голова вищого спеціалізованого суду призначається на посаду шляхом таємного голосування більшістю від кількості суддів, які працюють у відповідному суді, не може обіймати цю посаду більше ніж два строки підряд та може бути достроково звільнений з посади шляхом таємного голосування не менше як двома третинами суддів, які працюють у відповідному суді.

На практиці боротьба за посаду голови ВАСУ розгорнулася як усередині та і зовні ВАСУ і відбулося вже три нерезультативних спроби такого призначення. 17 квітня 2014р. у засіданні зборів суддів ВАСУ, де планувалось обрати голову ВАСУ, було оголошено перерву. Сам ВАСУ своїм повідомленням зазначив, що «рішення про перенесення зборів прийнято у зв’язку із грубим тиском на суддів при обговоренні ними питання про обрання Голови суду, погрозами штурму приміщення, а також у зв’язку із загрозою життю та здоров’ю суддів та працівників апарату суду.» 19 травня 2014р. засідання зборів суддів ВАСУ було перенесено на невизначений термін. 10 червня 2014р. голосування нарешті такі відбулось, проте жоден із кандидатів не набрав необхідної кількості голосів.На даний час в ВАСУ працює 84 судді, тому для призначення на посаду голови необхідно отримати не менше 43 голоси суддів.

Нові збори суддів для призначення голови ВАСУ відбудуться 16 червня 2014р.

Основними претендентами серед суддів на посаду голови ВАСУ є: Микола Кобилянський – голова ради суддів адміністративних судів, Михайло Смокович – секретар другої судової палати ВАСУ, Олександр Нечитайло, Катерина Монтович – в.о. голови ВАСУ. Під час проведеного голосування у другому турі голоси суддів розподілились наступним чином: Кобилянський М. - 34 бюлетені, Нечитайло О. – 32 бюлетені. Цікаво, що 10 бюлетенів було зіпсовано.

Необхідно підкреслити, що лідируючи кандидати на посаду голови ВАСУ не викликають ентузіазму у багатьох представників громадськості, правозахисників, практикуючих юристів, адвокатів, експертів, та самих суддів. В першу чергу це стосується Кобилянського М., якого, наприклад голова люстраційного комітету при КМУ Соболєв Є. вважає «людиною Януковича». Проти Кобилянського М. також активно виступають політична партія «Правий сектор» та самооборона Майдану.

Таким чином, призначення голови Вищого адміністративного суду України залишається інтригою і може стати несподіванкою для багатьох.

ЧИТАЙТЕ: Нечитайло О. М. призначено головою Вищого адміністративного суду України.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст