Главная Блог Аналитические статьи Статьи 5 важливих подій у юридичній сфері в Україні за 2021 рік за версією Ростислава Кравця

5 важливих подій у юридичній сфері в Україні за 2021 рік за версією Ростислава Кравця

03.01.2022
Просмотров : 4637

Перед самим новим роком, одне з юридичних видань звернулось з проханням терміново підготувати перелік найважливіших подій у юридичній сфері України за 2021 рік. З огляду на передсвятковий час, я був вимушений відмовитись, але сама ідея мені сподобалась.

Тому я вирішив все одно скласти такий перелік за власною версією.

З огляду на той дисбаланс, який відбувається в Україні й в першу чергу у нормотворчій діяльності завдяки непродуманим рішенням, чи рішенням за допомогою яких намагаються за певних обставин обійти та ігнорувати Закони та Конституцію України, правова визначеність та передбачуваність у правозастосуванні практично зникли.

Немало для цього зробила й Велика палата Верховного суду (без України), як і сам зареєстрований за підробленими документами Верховний суд (без України), завдяки відсутності досвіду у суддів, великими зарплатами, що не стимулюють суддів для роботи, нездоровими амбіціями та намаганням догодити іноземним агентам, посольствам та керівництву країни для збереження свого статусу, а не правової визначеності та дотримання Закону, на мій погляд.

Цей перелік, виключно моє бачення того, що відбувається і як впливають ці події у юридичній сфері на основоположні права та свободи громадян й майбутнє України.

  1. 1. Захоплення Конституційного суду України та штучна конституційна криза

Весь світ спостерігав, як посли країн Великої сімки тиснули на Президента України Зеленського та за допомогою своїх іноземних агентів імітували «праведний» гнів вулиці щодо скасування кримінальної відповідальності за декларування недостовірної чи неповної інформації.

Насправді за моїм переконанням, це жодним чином не впливає на рівень корупції, навіть підвищує її у правоохоронних органах та НАЗК. Крім того, наявність такої відповідальності для всіх громадян України, на яких тим чи іншим чином покладено виконання функцій держави, фактично робить можливим іноземним урядам через свої структури в Україні впливати на будь-кого у власних інтересах.

В чому полягає боротьба з корупцією у невнесенні заробітної плати, яку отримує особа від держави, чи невірне на думку перевіряючих внесення даних про нерухомість, що й так міститься у державному реєстрі і це 99, 9999% результатів таких перевірок.

Крім того, Конституційний суд України, як і ОАСК дуже заважають чинній владі не дотримуватись Закону та його ігнорувати, тому його захоплення, на мій погляд, є ні що інше, як узурпація влади. І ті два незаконно призначені судді, яких конституційний суд України відмовився допускати до роботи, тільки посилюють кризу, роблячи всі подальші рішення суду сумнівними та незаконними.

2. Залишення головою Верховного суду (без України) Данишевською судової системи та зменшення впливу господарської юрисдикції на правову визначеність

Це, на мій погляд, позитивна новина. Переважна більшість правозахисників, юристів, суддів та адвокатів здригалися і впадали у відчай після кожного рішення де доповідачем, чи особою, яка виготовлювала рішення, була голова на той час Верховного суду (без України) Валентина Данишевська.

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст