Днями народний депутат Федієнко заявив, що в Україні каратимуть користувачів Telegram-каналів, які "зливають" місця видачі повісток, за перешкоджання мобілізаційним заходам. Мовляв, це можна буде робити по новій статті Кримінального кодексу щодо перешкоджання роботі ТЦК, адже правнича практика щодо застосування цієї норми ще буде напрацьовуватись.
Найперше, такі заяви викликають негативну реакцію українців. І пов’язана вона не з тим, що хтось там активно виступає проти мобілізації, а з тим, що суспільство вважатиме подібні речі зазіханням на право поширювати інформацію. Завжди знайдеться хтось, хто скаже: "Що тут такого, коли ми говоримо, де роздають повістки? Ми ж не кажемо, наприклад, їх не брати? Йдеться про звичайне інформування".
Але суть навіть не в цьому. Ця норма - мертвонароджена. Адже станом на сьогодні не існує технічних можливостей якимось чином взагалі з’ясувати, хто з людей куди і яку інформацію зливає. А, щоб притягнути за це до відповідальності, треба мати просто залізобетонні докази у вигляді, власне, телефонів, в яких буде така переписка. Просто скріншотів буде недостатньо. Адже будь-який скрін можна підробити в графічному редакторі. Це точно не може бути доказом.
Згадайте новину: Адміністраторка Telegram-каналу про роздачу повісток Губій у Луцьку отримала два роки - ст. 114-1 КК України
Тому, грубо кажучи, треба піймати людину з телефоном, мати санкцію суду на вилучення телефону. Потім його відкривати і з’ясовувати, що відбулося. Тоді вилучена переписка буде мати особистісний характер, прив’язана до конкретних номерів, а ці конкретні номери прив’язані до конкретних громадян…
На практиці втілити все це практично неможливо.
Навіщо тоді поширювати таку резонансну інформацію? Це відбувається як превентивний захід, певний елемент залякування. Мовляв, ми будемо про це говорити, люди злякаються і не будуть це робити.
Хоча, на мою думку, дієвішою була б роз’яснювальна робота стосовно мобілізації як такої, налагодження нормальної комунікації. Це дуже кропітка робота, яка не обмежується якимись швидкими рішеннями. І саме через це деякі депутати роблять такі заяви, вдаються до примітивних дій.
Крім того, це може бути використане як додатковий аргумент, наприклад, щодо обмеження діяльності Телеграм-каналів чи взагалі їх закриття. Але цей процес достатньо довготривалий. Плюс, як я вже сказав, немає технічних можливостей щось довести. Суди будуть просто відкидати ці докази як такі, які не є релевантними.
Згадайте новину: Адміністратора каналу для ухилянтів покарали умовно - ст.114-1 КК України
За великим рахунком, частину Телеграм-каналів закрити можна просто за відверту російську пропаганду. Але навіть цього не змогли зробити.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.