Головна Блог Новини Земельна ділянка належить до земель історико-культурного призначення за фактом знаходження на ній споруди (будівлі), яка є пам’яткою архітектури

Земельна ділянка належить до земель історико-культурного призначення за фактом знаходження на ній споруди (будівлі), яка є пам’яткою архітектури

06.08.2019
Переглядів : 4431

3 1 липня 2019 року Верховний Суд розглянув справу за позовом керівника місцевої прокуратури до міської ради, третя особа – ТОВ, йдеться на сайті court.gov.ua

Предметом спору була ухвала міської ради, якою юридичній особі надано дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).

Головним аргументом прокурора було те, що земельна ділянка, дозвіл на виготовлення технічної документації щодо якої надано ТОВ, належить до земель історико-культурного призначення, оскільки будівля готелю, яка розташована на цій земельній ділянці, є пам'яткою архітектури місцевого значення. Сама земельна ділянка розташована в межах історичного ареалу міста.

Згадайте новину: Висновок ВП ВС про право на призначення викладачам у позашкільних навчальних закладах освіти пенсії за вислугу років

Суд першої інстанції позов задовольнив повністю. Суд апеляційної інстанції скасував постанову суду першої інстанції та прийняв нову, якою в задоволенні позову відмовив.

Верховний Суд скасував рішення суду апеляційної інстанції та залишив у силі рішення суду першої інстанції.

Суд встановив, що цільове призначення спірної земельної ділянки – землі житлової та громадської забудови. Відповідно до Генерального плану м. Львова земельна ділянка знаходиться в межах історичного ареалу. Будівля готелю, що знаходиться на спірній земельній ділянці у м. Львові, є пам’яткою архітектури місцевого значення. У 2005 році було затверджено межі історичного ареалу та межі території історичної забудови, внесеної до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Розглядаючи цю справу, Суд узяв до уваги те, що в іншій судовій справі постановою від 19 квітня 2016 року визнано протиправною бездіяльність міської ради щодо незабезпечення проведення робіт з винесенням меж історичного ареалу м. Львова та закріплення їх в натурі (на місцевості) і віднесення в його межах земель до земель історико-культурного призначення. Зобов'язано міську раду відповідно до вимог чинного законодавства України забезпечити проведення робіт з внесення меж історичного ареалу м. Львова та закріплення їх в натурі (на місцевості) і віднесення земель в його межах до земель історико-культурного призначення.

Згадайте новину:Велика Палата ВС: Заяви, які містять образи, не повинні розглядатися судами

Відповідно до ч. 1 ст. 34 Закону України «Про охорону культурної спадщини» землі, на яких розташовані пам'ятки, історико-культурні заповідники, історико-культурні заповідні території, охоронювані археологічні території, належать до земель історико-культурного призначення, включаються до державних земельних кадастрів, планів землекористування, проектів землеустрою, іншої проектно-планувальної та містобудівної документації.

Суд вказав, що «зважаючи на імперативність правової норми, передбаченої у ч. 1 ст. 34 Закону України «Про охорону культурної спадщини», земельна ділянка належить до земель історико-культурного призначення за фактом знаходження на ній споруди (будівлі), яка є пам’яткою архітектури.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст