В Україні відбулися зміни у бронюванні. Тож Фокус розпитав юриста, що потрібно для того, щоб забронювати працівника від грудня 2024 року.
В Україні набула чинності нова редакція Порядку бронювання військовозобов'язаних під час мобілізації і воєнного стану, затвердженого постановою КМУ від 27.01.2023 №76, так званий Порядок №76. В матеріалі "Вже з 1 грудня: які нові правила бронювання працівників і кого неможливо забронювати" Фокус докладно розібрав нові правила бронювання співробітників. За словами юриста адвокатського обʼєднання Verity Group Владислава Лук'яненка, в оновленому документі про бронювання передбачено, що до цього списку додаються лише ті військовозобов’язані працівники, які в обов’язковому порядку мають відповідати всім критеріям. І передусім отримувати належну зарплату.
Якщо особа не оновила дані і знаходить у розшуку її забронювати неможливо
"Тобто, якщо особа не оновила дані і знаходиться у розшуку, її забронювати неможливо", — зауважує експерт.
Додамо, що бронювання військовозобов'язаних тепер здійснюється за списками військовозобов'язаних, які пропонуються до бронювання в електронній формі засобами порталу "Дія".
Згідно з новими правилами бронювання, протягом 72 годин з моменту формування списку в Реєстрі "ОБЕРІГ" переведення військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік на строк дії відстрочки здійснюється автоматично у разі відповідності всім вище наведеним вимогам до працівника.
"Уся інформація про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації (бронювання) відображається у військово-обліковому документі в електронній формі. Тобто, у разі відповідності всіх даних у реєстрах: "ОБЕРІГ", ПФУ, ДПС, та відповідно до п. 29 Порядку, інформація протягом трьох днів про відстрочку автоматично з’являється у мобільному застосунку "Резерв+", без необхідності звернення до відповідного ТЦК та СП", — пояснює юрист.
Зазначимо, що термін дії відстрочки на підставі бронювання не може перевищувати 12 місяців для військовозобов’язаних працівників критично важливого підприємства.
Як перевірити наявність бронювання
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.