Головна Блог Новини Зареєстровано законопроект про штрафи за невиконання громадських робіт

Зареєстровано законопроект про штрафи за невиконання громадських робіт

23.07.2019
Переглядів : 1479

У Верховній Раді зареєстровано проєкт Закону України № 10465 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення діяльності органу пробації», йдеться на сайті hukrainepravo.com

Основні положення законопроекту спрямовані на врегулювання правового та соціального статусу персоналу органів пробації, а також оплати праці і визначення повноважень державної установи «Центр пробації».

Представників органів пробації пропонують наділити правом складати адміністративні протоколи за невиконання заходів, передбачених пробаційною програмою, а також появи в органі пробації у стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння. Штраф за такі порушення встановили на рівні від 10 до 30 неоподаткованих мінімумів доходів громадян – до 510 грн. Якщо особа вчинила їх повторно, то штраф зростає до 50 НМДГ або їй загрожує адмінарешт на строк до 15 діб.

Згадайте новину: Анонімне повідомлення стало підставою для скасування постанови Управління Держпраці

Документ встановлює, що державна виконавча служба отримає «повноваження виконання покарання у виді штрафу».

«У разі ухилення порушника від відбування громадських робіт постановою суду (судді) за поданням уповноваженого органу з питань пробації, невідбутий строк громадських робіт може бути замінено штрафом або адміністративним арештом», – йдеться у законпроєкті.

Громадські роботи встановлюються на строк від шістдесяти до двохсот сорока годин і відбуваються не більш як вісім годин на день. Пропонується, аби громадські роботи не призначалися особам, визнаним особами з інвалідністю першої або другої групи, вагітним жінкам і пенсіонерам.

Передбачено, що досудова доповідь складається представником уповноваженого органу з питань пробації за місцем проживання чи перебування обвинуваченого в строк, визначений в ухвалі суду, і подається не пізніше, ніж до початку судових дебатів.

У будь-якому разі встановлений для складання досудової доповіді строк не може бути меншим, ніж двадцять робочих днів.

Окрім того, розширюється перелік осіб, щодо яких досудова доповідь не складається.

Згадайте новину: З 28 квітня діє новий модельний статут: що змінилося?

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст