Головна Блог Новини Законница получила выговор из-за взыскания долга с покойника

Законница получила выговор из-за взыскания долга с покойника

19.09.2018
Переглядів : 1724

Однажды судья, спеша в отпуск, приняла решение об удовлетворении иска. Ответчики злостно прогуливали заседания, игнорировали уведомления, чем очень раздражали. А затем оказалось, что один из них 3 года назад умер, а другой переехал, сообщает zib.com.ua

Два роки тому до Голопристанського районного суду Херсонської області надійшла позовна заява про стягнення досить великої суми грошей, яку громадянин ніяк не міг повернути. Справа дісталася судді Аліні Охтень.

Свого часу позивач дав у борг під розписку в присутності свідків $40000. Боржники обіцяли повернути гроші через рік. Улітку віддали трохи більше ніж $5000, про що також свідчили розписки. І все. На тому розрахунки припинились. Усе здавалося просто: боргові розписки позивач надав, адресу відповідачів зазначив, свідків привів.

Суддя відкрила провадження й повідомила про це відповідачів за вказаною адресою. Однак інформації про те, що повідомлення отримано, не надійшло. Боржники не з’явилися на засідання, і розгляд справи довелося відкласти. За кілька днів суддя отримала відповідь із міської ради, що за тією адресою такі-то особи не живуть.

Вспомните новость: Судья Андрей Антонов закрыл «дело Кернеса», хотя сам Кернес ждал оправдательного приговора

Неправильна адреса реєстрації не стала підставою для відкладення розгляду справи та повідомлення відповідачів через оголошення в пресі, як передбачено законом. Позивач стверджував, що точно знає: люди мешкають саме за вказаною ним адресою, просто намагаються в такий спосіб уникнути сплати боргу.

З якихось їй одній відомих причин А.Охтень не повірила офіційним даним. Твердження позивача їй видалося переконливішим. Тому про наступне судове засідання вона повідомила за тією самою адресою.

Відсутність боржників цього разу не зупинила правосуддя. На засіданні допитали свідків, цим і обмежилися. Причина неявки другої сторони не змусила засумніватись в точності адреси. Хоча в позовній заяві йшлося про досить велику суму.

А.Охтень якраз збиралась у відпустку і, напевне, подумки купалась у морі. Тому вирішила не відкладати слухання й заочно прийняла рішення про задоволення позову.

Відповідачі, навіть не здогадуючись про це, змушені віддати $35000, що на той час становило більше ніж 800000 грн. Повернувшись із відпустки, суддя додала до цієї суми ще понад 5000 грн. судового збору на користь держави.

Один з відповідачів, який давно живе в іншому місті, якось довідався про таке рішення та зажадав пояснень. Як же він здивувався, дізнавшись, що був невидимим учасником процесу разом з іншим відповідачем, який помер 3 роки тому.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст