Головна Блог Новини Закон про розмитнення авто стає «схемою»

Закон про розмитнення авто стає «схемою»

20.12.2016
Переглядів : 2392

Що визначає закон

Законом України від 31 травня 2016 року №1389-VIII було прийняте рішення про те, щоб тимчасово, до 31 грудня 2018 року, встановити пільгові ставки акцизного податку для легкових автомобілів, бувших у користуванні. Виключаються з цього переліку російські автомобілі або з окупованої території України; ті, що вироблені до 1 січня 2010 року; і якщо це понад один легковий автомобіль протягом календарного року для однієї людини.

Волинські спритники просувають корупційну схему

Виглядає вона так. Іноземна компанія, не зареєстрована в Україні як платник податків, ввозить на митну територію України легкові автомобілі в режимі митного складу на приватний митний склад за договором зберігання. Далі представники митного складу шукають «клієнта», який готовий придбати даний автомобіль. На нового «власника» від іноземної компанії, що ввезла дане авто, оформляють фіктивний договір купівлі-продажу (автомобіль знаходиться на митній території України, на митному складі, іноземна компанія при цьому не сплачує жодного податку в Україні за проведену торгову операцію). Декларант від приватного митного складу, виступаючи представником фізичної особи-громадянина України, подає митному органу митну декларацію на автомобіль, при цьому вказуючи пільгу в частині сплати акцизного податку згідно вищезазначеного закону України.

Вспомните новость: В Украине стартовал отлов нерастаможенных автомобилей из ЕС

Як співіснує “схема” і Митний кодекс України

Відповідно до п. 4 ст. 4 Митного кодексу України (далі – МКУ) ввезення товарів, транспортних засобів на митну територію України – це переміщення їх через митний кордон.

Ст. 10 МКУ визначено, що межі митної територіїУкраїни є митним кордоном України. Митний кордон України збігається з державним кордоном України, крім меж штучних островів, бо межі території зазначених островів, установок і споруд становлять митний кордон України.

Ст.9 МКУ визначає митну територію України, а саме – територія України. Виключення становлять тільки території вільних митних зон, вони вважаються такими, що знаходяться поза межами митної території України. Тобто, митний склад це митна території України, а не її митний кордон.

Ст. 121 МКУ говорить про те, що митний склад – це митний режим, відповідно до якого іноземні або українські товари зберігаються під митним контролем із умовним повним звільненням від оподаткування митними платежами.

Згадайте новину: Право на безлад: Податкова продовжує стягувати незаконний збір з автовласників

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст