Головна Блог Новини Захист і винагорода: все, що потрібно знати про зарплати військовослужбовців в Україні у 2024 році

Захист і винагорода: все, що потрібно знати про зарплати військовослужбовців в Україні у 2024 році

19.04.2024
Переглядів : 809

Уродженка України та перша жінка, яка обійняла посаду прем'єр-міністра Ізраїлю, Голда Меїр вважала – для того, щоб країна стала великою, потрібно зробити військових, вчителів та лікарів найбільш високооплачуваними й шанованими професіями. Для України ж зарплати військових — це ключовий аспект національної безпеки та боєздатності країни. Водночас, грошове забезпечення для захисників нараховується за доволі заплутаною системою. Виплати у кожного військового найчастіше різняться.

Згідно зі статтею 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" № 2011-XII до складу грошового забезпечення входять:

  • посадовий оклад, оклад за військовим званням;
  • щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія).

Також існує додаткова винагорода на період воєнного стану у розмірі 30, 50 чи 100 тисяч грн.

Право на додаткові 30 тисяч грн мають:

  • військовослужбовці, що виконують бойові завдання для оборони України, захисту населення та інтересів держави;
  • особи рядового та начальницького складу Державної служби з надзвичайних ситуацій, начальницького складу управління спецоперацій Національного антикорупційного бюро та поліцейських;
  • військовослужбовці на посадах керівного та інструкторсько-викладацького складу у навчальних центрах та підрозділах (залежно від кваліфікації вони можуть отримувати від 15 до 30 тис. грн доплати).

Додаткові 50 тисяч грн можуть отримати:

  • військовослужбовці, які на відстані здійснюють оперативне управління військовими частинами та підрозділами, що ведуть військові дії на лінії зіткнення та виконують бойові завдання на відстані першого ешелону оборони або наступу.

Грошову винагороду у 100 тисяч грн можуть отримати:

  • військовослужбовці, службовці ДСНС та поліції, які беруть безпосередню участь у бойових діях, забезпечують здійснення заходів щодо нацбезпеки та оборони в районах проведення військових дій, у тому числі й на тимчасово окупованих українських територіях;
  • особи рядового та начальницького складу територіальних воєнізованих формувань Державної кримінально-виконавчої служби, які залучаються Головнокомандувачем ЗСУ для безпосередньої участі у бойових діях або здійснення заходів щодо нацбезпеки та оборони в районах проведення військових дій, у тому числі й на тимчасово окупованих територіях;
  • бійці, які отримали поранення, пов’язане із захистом України та перебувають на стаціонарному лікуванні.

Варто звернути увагу, що 100 тисяч грн виплачують за 30 календарних днів, під час яких військовий виконував відповідні типи завдань. Враховується кожний день у зоні бойових дій. Якщо військовий, наприклад, брав участь у виконанні бойових завдань лише половину місяця, то сума додаткової винагороди теж зменшується вдвічі.

Безпосередня участь військовослужбовця у бойових діях підтверджується на підставі: бойового наказу; журналу бойових дій / журналу ведення оперативної обстановки; рапорту командира.

У ЗМІ була інформація, що Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський виступив з пропозицією подвоїти виплату "бойових", однак наразі такого рішення нема.

Водночас, днями Кабінет міністрів ухвалив рішення про додаткову виплату одноразової винагороди в розмірі 70 тисяч грн для військових на передовій за кожні 30 днів виконання бойових завдань. Таким чином, загальна сума виплат військовослужбовцям, які виконують завдання на лінії бойового зіткнення, а також на території ворога, відтепер складатиметься з зарплати, бойових 100 тисяч грн та додаткової винагороди у 70 тисяч грн.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст