Головна Блог Новини Хочу купити! Чи можна взагалі і як знайти вільну земельну ділянку сільськогосподарського призначення

Хочу купити! Чи можна взагалі і як знайти вільну земельну ділянку сільськогосподарського призначення

27.09.2021
Переглядів : 10046

З 1 липня в Україні повноцінно функціонує ринок сільськогосподарської землі. Вже укладена 21897 угода по відчуженню земельних ділянок сільськогосподарського призначення (купівля-продаж, міна, дарування, довічне утримання). В бажанні придбати землю покупець, напевно, задумується – де можна знайти інформацію про вільні земельні ділянки, виставлені на продаж. Єдиної бази (карти), яка б відкривала ці дані в Україні не існує, кожен шукає такі відомості власними силами та, використовуючи власні зв’язки.

Внаслідок того, що немає єдиної державної бази земельних ділянок виставлених на продаж, приватні компанії мають можливість на цьому гарно заробити. Так, такі існують, вони, окрім пошуку вільної та привабливої для Вас землі, виконують моніторинг ринку, аудит земельних ділянок та безліч інших функцій. Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Тарас Дзьоба у своєму інтерв’ю «порадив» українцям ряд комерційних операторів, які можуть спростити громадянам пошук вільних земель.

Проте, як українцю, який не має можливості плати фірмі за пошук вільної землі, знайти земельну ділянку для купівлі або безоплатної приватизації?

Згадайте новину: Чи це на краще? Погодження меж скасували - Інструкція про встановлення (відновлення) меж земельних ділянок № 376 втратила чинність

Способів знайти вільну земельну ділянку декілька.

1. Використання Публічної кадастрової карти. Окремого шару, який відображав би вільні землі, на карті немає. Тому залишається шукати такі землі в ручному режимі.

Усі земельні ділянки, яким присвоєно кадастровий номер горять синім кольором. Водночас, якщо земельна ділянка має кадастровий номер, це ще не означає, що вона зайнята. Такі земельні ділянки можуть бути виставлені на земельні торги. Орган, що розпоряджається цією землею розробляє землевпорядну документацію та реєструє ці землі в Публічній кадастровій карті. На земельні торги виставляються тільки сформовані земельні ділянки.

Також на публічній кадастровій карті у вкладці «Шари», далі «Шари аналітичні» можна віднайти шар «Незареєстровані території». Це - шар територій за межами населених пунктів, інформація про які не внесена до автоматизованої системи Державного земельного кадастру. Площа незареєстрованих земель розрахована в розрізі місцевих рад. Відтак, такий шар може стати у пригоді в пошуку землі, але, якщо земля не зареєстрована на карті, це ще не свідчить про те, що вона вільна і не має власника.

У цій ситуації слід враховувати також межі територіальних громад, більшість таких меж вже відображається на Публічній кадастровій карті. Для шукача вільних земель це дасть змогу зорієнтуватися, в межах якої ОТГ знаходиться земля, аби в подальшому, за потреби, звернутися до громади і пересвідчитись, що земельна ділянка вільна.

Враховуючи зазначене вище, варто відзначити, що інформація з Публічної кадастрової карти про вільні земельні ділянки не завжди може бути достовірною і її слід перевіряти.

Тому, в будь-якому разі, потрібно робити запит до територіальної громади, прикріпивши до запиту викопіювання із Публічної кадастрової карти. Це і можна розглядати як наступний спосіб отримання інформації про вільні земельні ділянки.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст