Головна Блог Новини За рік Україна програла або визнала поразку у більше ніж 1000 справах в ЄСПЛ

За рік Україна програла або визнала поразку у більше ніж 1000 справах в ЄСПЛ

26.01.2017
Автор:
Переглядів : 1798

Український уряд став одним із лідерів за кількістю порушень Європейської конвенції з прав людини, офіційно визнаних ЄСПЛ у 2016 році та поступився за цим показником лише Італії.

Про це повідомляє зі Страсбурга кореспондент "Європейської правди" з посиланням на статистичні дані ЄСПЛ.

Протягом року Суд виніс 70 рішень, в яких Україна визнається винною у порушенні принаймні однієї зі статей конвенції, що не є найвищим показником (щодо Росії винесено 222 таких рішення, щодо Туреччини – 77, Румунії – 71). В частині з цих рішень об’єднані справи кількох заявників.

Натомість, у значно більшій кількості випадків Україна визнала свою вину і виплатила запитану заявником суму у відповідності до механізму односторонньої декларації. За рік таким чином вирішено 482 скарги, що є вкрай високим показником. Вище за український – показник Італії (811 односторонніх заяв про визнання вини держави). На третьому місці – Росія (215).

Також Україна активно використовувала механізм дружнього вирішення суперечки, в рамках якого Київ узгоджує із заявником іншу суму компенсації, а заявник – знімає претензії до держави. Цей механізм також застосовується лише у випадках, коли держава знає, що порушила конвенцію і точно програє справу, однак юридично – не визнає порушення.

За цим показником Україна стала безумовним лідером (456 скарг). На другому місці – Росія (354 скарг), на третьому – Румунія (352).

Таким чином, виплати від України за скаргами, поданими раніше до ЄСПЛ, у 2016 році мають отримати більше 1000 українських заявників.

Джерело: ЕП

На рассмотрении Европейского суда по правам человека (ЕСПЧ) по состоянию на конец 2016 года находилось 79 750 исков, что заметно больше, чем годом ранее. Об этом говорится в опубликованном коммюнике суда.

Как отмечается в документе, в 2014 и 2015 годах число подобных дел, наоборот, уменьшалось.

Согласно данным ЕСПЧ, в прошлом году 228 вынесенных вердиктов, в которых подтверждался факт нарушения минимум одной статьи Европейской конвенции по правам человека, касались России. По этому показателю РФ опередила все остальные страны.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст