Головна Блог Новини Юрій Луценко: Генпрокуратура буде аналізувати декларації народних депутатів України, які задекларували готівку понад 100 тис дол США

Юрій Луценко: Генпрокуратура буде аналізувати декларації народних депутатів України, які задекларували готівку понад 100 тис дол США

03.11.2016
Переглядів : 1860

У вівторок, 1 листопада 2016 року, Генеральний прокурор Юрій Луценко констатував завершення першої хвилі електронного декларування та подання до системи понад 100 тис електронних декларацій.

«Хочу підкреслити, що цей факт розвіює звинувачення «записних» борців з корупцією, які пророкували скасування декларування, зменшення його обсягів, закриття, спотворення тощо», - наголосив Юрій Луценко. «Як і передбачав закон, – всі чиновники, за дуже рідким виключенням, подали свої електронні декларації», - додав він.

Водночас, Генеральний прокурор, реагуючи на нову хвилю критики, повідомив, що планує робити Генеральна прокуратура України разом з іншими правоохоронними органами для аналізу поданих електронних декларацій.

Згадайте новину: Голова Верховного суду Романюк побоюється, що відкритими деклараціями можуть скористатись злочинці

В першу чергу Генеральний прокурор звернувся публічно до семи народних депутатів України з вимогою подати електронні декларації та нагадав, що в разі, якщо вони подадуть їх найближчим часом, вони отримають лише адміністративне покарання з незначним грошовим штрафом. Натомість, якщо не подадуть, Національне антикорупційне бюро діятиме згідно ст. 366-1 Кримінального кодексу України, яка передбачає кримінальну відповідальність за неподання декларації вчасно.

Натомість, за словами Юрія Луценка, тих чиновників, які подали декларацію, важливо розділити на дві принципово різні категорії: ті, які задекларували і сплатили податки, і цим людям треба дякувати від суспільства, бо вони створювали бізнес, робочі місця і сплачували податки, на які функціонує пенсійна, соціальна сфера та й взагалі держава. І ті, які ці податки не сплатили, і до них мають бути застосовані всі вимоги чинного законодавства.

Юрій Луценко повідомив, що в першу чергу Генпрокуратура буде аналізувати декларації половини народних депутатів України, які задекларували готівку понад 100 тис дол США. За його словами, цей аналіз складатиметься із звернення до Державної фіскальної служби з вимогою надати інформацію про сплачені податки, які можуть свідчити про легальність цих коштів, або не сплачені податки, що буде свідчити про нелегальність такої готівки.

Вспомните новость: Луценко: Сестре моего заместителя прокурора Матиоса и ещё шести депутатам грозит срок за неподачу е-декларации

Відповідно, додав він, народні обранці можуть підпасти або не підпасти під дію ст. 212 Кримінального кодексу України (ухилення від сплати податків, зборів), якою передбачені різні санкції. Генпрокурор пояснив: якщо йдеться про ухилення у значних розмірах – від 665 тис грн – це є злочином невеликої тяжкості і передбачено строк давності два роки. Якщо більше 1 млн 995 тис грн – це злочин середньої тяжкості, також термін давності два роки. Якщо ж ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах – 3 млн 325 тис грн – це є тяжкий злочин і строк давності 10 років. «Виходячи із цих кваліфікацій, ті, хто ухилявся від податків можуть отримати покарання від двох до 15 років тюремного ув’язнення», - резюмував Юрій Луценко.

«Половина народних депутатів, які задекларували значні обсяги готівки, будуть разом із ДФС перевірені на сплату з них податків ,і далі буде визначатися нами можливість або неможливість відкриття кримінального провадження», - сказав Генпрокурор. Юрій Луценко підкреслив, що це виключна підслідність Генеральної прокуратури України.

Також Генеральний прокурор не виключив, що подальше розслідування цих ймовірних кримінальних проваджень, може вивести на ст. 209 ККУ (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом). «Це підслідність наша спільна і ГПУ, і НАБУ», - додав він.

Друге, що збирається зробити Генпрокуратура, – проаналізувати банківські вклади, задекларовані народними депутатами та іншими декларантами. «Для цього ми звертаємося до Державної служби фінансового моніторингу, до обов’язків якої входить перевірка будь-яких вкладів більше 150 тисяч гривень», - повідомив Генеральний прокурор. Він додав, що у більшості народних депутатів вклади перевищують цю суму, «тому в разі надання довідки фінмоніторнигу про те, що відповідні кошти не є легальними, ми будемо діяти за тими ж ст.212 та ст. 209 ККУ».

Вспомните новость: Декларация Порошенко: корпоративные права, недвижимость, кэш, антиквариант и т.д.

Третій важливий напрямок дослідження – стаття декларації «подарунки». «Багато народних обранців мають щедрих і багатих дарувальників. Це не заборонено законом, проте закон передбачає можливість перевірити самих дарувальників: чи вони мали можливість подарувати, наприклад по мільйону доларів», - зазначив Генеральний прокурор. Він повідомив, що також буде відповідне звернення до відповідних фінансових служб з проханням перевірити сплату податків дарувальниками, які вказані в деклараціях. «В разі, якщо вони сплачували податки, що свідчить про можливість таких подарунків, все добре, якщо ні, виникають ті самі статті», - пояснив Генпрокурор.

Четверте – це рахунки та нерухомість за кордоном. «Ми будемо звертатися до Державної фіскальної служби з проханням надати нам довідки про сплату податків і в цих випадках», - сказав Юрій Луценко. «Чи сплачені податки з коштів, використаних із закордонних рахунків: якщо вони сплачені, немає питань, якщо вони не сплачені – знову ж таки ст. 212 та 209 КК України буде застосована», - додав Генпрокурор.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст