Головна Блог Новини Як зареєструвати адвокатське бюро

Як зареєструвати адвокатське бюро

27.02.2024
Переглядів : 1219

Однією із форм здійснення адвокатської діяльності є адвокатське бюро – юридична особа з єдиним засновником, прізвище якого стоїть у найменуванні компанії. Як її створити?

За оцінками порталу «Дія», початкова інвестиція для створення та реєстрації АБ може складати до $5 тис. (орієнтовно 186 тис грн).

Державна реєстрація адвокатського бюро, як і будь-якої іншої юридичної особи, здійснюється відповідно до Закону «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» з урахуванням особливостей, передбачених Законом «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

Першим етапом стане складання документу (рішення) про створення АБ. Таке рішення має містити наступну інформацію:

  • назву та №, наприклад, «Рішення №1 учасника Адвокатського бюро «»;
  • місце, дату складання;
  • ПІБ учасника, його РНОКПП, дані паспортного документу, адреса реєстрації;
  • рішення про створення АБ, його повне та скорочене найменування (за бажанням різними мовами);
  • призначення керівника АБ;
  • розмір статутного капіталу (який визначити – читайте тут);
  • місцезнаходження АБ;
  • надання повноважень учаснику або фізичній особі на проведення державної реєстрації АБ у відповідних органах виконавчої влади;
  • Іншу інформацію (наприклад, про оцінку майнових внесків до статутного капіталу, якщо вони здійснюються не в грошовому вигляді).

Згадайте новину: Статут адвокатського бюро: що передбачити + зразок

Також доведеться підготувати статут АБ. Закон про держреєстрацію не містить вимоги щодо обов’язкового нотаріального посвідчення підписів засновників/учасників на установчих документах. Проте, у випадку відсутності нотаріального посвідчення підпису засновника/учасника в Статуті можуть виникнути проблеми з нотаріальним засвідченням копії такого Статуту в майбутньому. Отже, в даному випадку, все ж таки необхідно посвідчити підпис засновника/учасника у Статуті АБ.

Статтею 15 Закону про держреєстрацію встановлено вимоги до документів, що подаються для державної реєстрації, зокрема, «справжність підписів на рішенні уповноваженого органу управління юридичної особи нотаріально засвідчується з обов’язковим використанням спеціальних бланків нотаріальних документів, крім рішень, створених на порталі електронних сервісів або з використанням Єдиного державного вебпорталу електронних послуг та підписаних з використанням кваліфікованого електронного підпису, а також інших випадків, передбачених законом». Таким чином, рішення про створення АБ має бути оформлено на спеціальному бланку для нотаріальних документів, а підпис учасника має бути посвідчений нотаріально.

Також слід визначитися із кодами видів економічної діяльності, які будуть внесені до Єдиного державного реєстру.

Згадайте новину: КВЕД для адвокатської діяльності: які вказати

Після цього можна подавати документи на державну реєстрацію. Відповідно до ст. 17 Закону про держреєстрацію, для державної реєстрації створення юридичної особи заявником подаються наступні документи:

  1. Заява щодо державної реєстрації юридичної особи (форма №2).
  2. Примірник оригіналу (нотаріально засвідчену копію) рішення учасника про створення АБ.
  3. Установчий документ юридичної особи - один примірник Статуту АБ.
  4. Структура власності за встановленою формою.
  5. Копія документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство (підданство) особи, яка є кінцевим бенефіціарним власником юридичної особи (нотаріально засвідчена або засвідчена кваліфікованим електронним підписом особи, уповноваженої на подання документів для державної реєстрації створення юридичної особи, якщо такий документ оформлений без застосування засобів Єдиного державного демографічного реєстру, - для громадян України).

Реєстраційний збір за реєстрацію новоствореної юридичної особи не справляється.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст