Головна Блог Новини Як навчитися економити на опаленні та не замерзнути взимку?

Як навчитися економити на опаленні та не замерзнути взимку?

11.07.2016
Переглядів : 3908

Враховуючи сьогоднішню ситуацію у державі, коли ціни на комунальні послуги знову поповзли вверх, а плата за тепло з початком опалювального сезону просто вимете останні копійки з гаманців, цього року підготовку варто проводити як ніколи ретельно. Що робити, аби зберегти не лише сімейний бюджет, але й тепло в оселі, які невеличкі хитрощі варто застосувати та чи допоможе у економії коштів на опалення державна програма «Тепла оселя»? Про це та ще багато чого цікавого розповіла експерт з енергоефективності Оксана БУГАЙЧУК.

Літо, сонце, спека – це не лише гарна пора для відпочинку та відпустки, але й найбільш підходящий час, аби повністю підготувати свою оселю до зими, яка цього року, за прогнозами економістів, з фінансової точки зору буде найтяжчою. Із цієї складної ситуації кожен намагається знайти вихід по-своєму. Одні - вже зараз починають економити на всьому, аби тільки розплатитися взимку за опалення. Інші, не збираються взагалі платити за житлово-комунальні послуги. Решта ж, найрозумніші, починають готувати свою оселю до початку опалювального сезону уже сьогодні, аби з настанням холодів дістати лише теплу ковдру, а не заспокійливі ліки побачивши рахунок за опалення.

Користуйтесь консультацією: Щоб відключитися від централізованого опалення, потрібна згода всього будинку і комісії

«Із кожним роком вартість енергоресурсів в Україні неминуче збільшується. Сімейний бюджет витрачається уже не на відпустку, а на оплату чергових рахунків. Тому, пересічному українцю, саме зараз варто замислитись над тим, як він буде економити взимку на опаленні, але при цьому не давати своїм рідним мерзнути. Більшість заходів з енергозбереження не потребують великих фінансових витрат, проте є дуже ефективними (наприклад, усунення протягів). Інші заходи, такі як придбання твердопаливного котла, чи заміна вікон – є більш затратними, але вони швидко окупляться і будуть працювати на ваш гаманець довгі роки», - зазначає Оксана БУГАЙЧУК.

Поради, як заощадити на опаленні будинку та зберегти тепло:

1. Утеплити стіни. Втрата левової частки тепла, що виділяється опалювальною системою відбувається через те, що стіни будівлі не утеплені належним чином. Тому, якщо взимку ви помічали, що ваші стіни в будинку холодні і починають сиріти, то зараз саме час провести їх утеплення.

2. Замінити старі вікна. Майже 30 % всього тепла виходить з вашої оселі через шпарини у дверях та вікнах. Елементарні заходи теплоізоляції допоможуть підвищити температуру в квартирі на 3-4 градуси С. Якщо ж коштів на заміну вікон немає, варто згадати про «старі часи» та просто заклейте їх ізоляційною стрічкою. У разі ж заміни вікон не збудьте про підвіконня. Мало хто знає, що чим ширше підвіконня, тим менше тепла виходить назовні через вікно.

Користуйтесь консультацією: Самовільне відключення житлових приміщень від централізованого опалення забороняється

3. Наклеїти тепловідбивну плівку на вікна. Це оптично прозорий матеріал зі спеціальним багатошаровим покриттям, який встановлюється на внутрішню поверхню вікна. Плівка пропускає 80% видимого світла, а всередину приміщення відбиває близько 90% теплового випромінювання, що зберігає тепло в приміщенні взимку і прохолоду влітку.

4. Встановити захисний екран. Між радіаторною батареєю і стіною ви можете розташувати своєрідний екран з алюмінієвої фольги або теплозахисний екран з алюмінієвим покриттям. Найбільш економним є екран, обидва боки якого вкриті фольгою. Фольга віддзеркалює тепло, яке випромінює радіатор, і спрямовує його назад у кімнату.

5. Доглядати за системою опалення. Радіатори опалення повинні бути чистими як ззовні, так і зсередини. Окремо про "красу". Вкривання радіаторів декоративними плитами, панелями, навіть шторами знижує тепловіддачу на 10–12%. Фарбування радіаторів масляними фарбами знижує тепловіддачу на 8–13%, а фарбування цинковими білилами підвищує тепловіддачу на 2,5%.

6. Правильно провітрювати квартиру. Провітрювати краще частіше і відкривати вікна ненадовго. Відкриваючи вікна надовго, ви втрачаєте дорогу теплову енергію і сильно прохолоджуєте стіни і стелі.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст