Головна Блог Новини Як ДФС буде контролювати роздрібну торгівлю

Як ДФС буде контролювати роздрібну торгівлю

05.11.2018
Переглядів : 2664

Мета нововведення - взяти під контроль готівкові операції та вивести з тіні роздрібні продажі товарів та послуг, пише biz.censor.net.ua

Міністерство фінансів, своїм наказом №773, спростило реєстрацію фіскальних касових апаратів. Відтепер бізнес може реєструвати розрахункові операції в режимі online в електронному реєстрі.

Також Державна фіскальна служба (ДФС) запустила систему електронних чеків E-Receipt, яка дає можливість вести облік продажів не через касовий апарат, а через смартфон або планшет.

БЦ розбирався, що означатимуть для бізнесу ці зміни.

Як було раніше?

До наказу Мінфіну бізнес витрачав час та гроші на придбання спеціальних реєстраторів розрахункових операцій (РРО). Так, один касовий апарат міг коштувати 5-20 тис. грн, в залежності від специфіки.

Реєстрація одного РРО тривала п'ять днів. Для реєстрації потрібно було, відстоявши в чергах, подати заяви, технічні паспорти РРО та п'яти додатків у паперовому вигляді.

Корім того, бізнес зобов'язаний був вести книги обліку розрахункових операцій. По закінченню кожного робочого дня у ці книги вклеювалися звітні чеки. За втрачені чеки податкова стягувала штрафи з підприємців.

Обслуговування касового апарату та плата за передачу даних про здійсненні продажі на сервери ДФС коштували ще близько 200 грн на місяць.

На даний момент, на обліку ДФС знаходиться більше 280 тис. касових апаратів. Їхнє технічне обслуговування та плата за передачу даних на сервери ДФС лише за один рік роботи коштувала бізнесу 672 млн грн.

Кошти сплачувалися приватним організаціям, які довгий час були монополістами на ринку касових апаратів.

Згадайте новину: ДФС нагадує ЯК слід платнику ПДВ ОСКАРЖИТИ РІШЕННЯ ПРО ВІДМОВУ РЕЄСТРАЦІЇ ПОДАТКОВОЇ НАКЛАДНОЇ

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст