Головна Блог Новини ВРП ухвалила звернення до Запорізької обласної ради про неприпустимість звернення до суду у позапроцесуальний спосіб

ВРП ухвалила звернення до Запорізької обласної ради про неприпустимість звернення до суду у позапроцесуальний спосіб

07.09.2018
Переглядів : 1331

До Вищої ради правосуддя 27 червня 2018 року надійшло повідомлення судді Запорізького районного суду Запорізької області Ачкасова Олександра Михайловича про втручання в його діяльність як судді щодо здійснення правосуддя з боку депутата Запорізької обласної ради VII скликання Гришина Ярослава Володимировича.

У повідомленні зазначено, що у провадження судді Ачкасова О.М. надійшла справа за клопотанням про застосування примусових заходів медичного характеру за матеріалами кримінального провадження стосовно Комлик Яни Миколаївни за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 125, частиною третьою статті 185 Кримінального кодексу України.

Згадайте новину: Аллу Лесько звільнено з посади члена Вищої ради правосуддя

Підготовче судове засідання у справі було призначене на 11 липня 2018 року.

Водночас 25 червня 2018 року до Запорізького районного суду Запорізької області надійшло депутатське звернення депутата Запорізької обласної ради VII скликання Гришина Я.В., адресоване судді Ачкасову О.М.

У зверненні депутат Гришин Я.В. просить суддю Ачкасова О.М. надати сприяння у прискоренні розгляду клопотання адвоката потерпілого про зміну запобіжного заходу стосовно Комлик Я.М.

Крім цього, посилаючись на частину другу статті 13 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», Гришин Я.В. просить суддю розглянути звернення та надати відповідь у десятиденний строк.

Як зазначив доповідач – член Вищої ради правосуддя Вадим Нежура, незалежність судової влади є головною умовою забезпечення верховенства права, ефективного захисту прав і свобод людини та громадянина, юридичних осіб, інтересів суспільства і держави. Незалежність і недоторканність суддів гарантуються статтями 126 та 129 Конституції України, якими визначено, що суддя, здійснюючи правосуддя, є незалежним та керується верховенством права.

Відповідно до статей 6, 48 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», здійснюючи правосуддя, суди є незалежними від будь-якого незаконного впливу. Суди здійснюють правосуддя на основі Конституції і законів України та на засадах верховенства права.

Звернення до суду громадян, організацій чи посадових осіб, які відповідно до закону не є учасниками судового процесу, щодо розгляду конкретних справ судом не розглядаються, якщо інше не передбачено законом.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи повинні утримуватися від заяв та дій, що можуть підірвати незалежність судової влади.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст