Головна Блог Аналітична стаття Інтерв'ю ВОЛОДИМИР МАРЧЕНКО: «Нотаріальна палата України об'єднує тисячі справжніх професіоналів, які відповідально ставляться до своєї справи»

ВОЛОДИМИР МАРЧЕНКО: «Нотаріальна палата України об'єднує тисячі справжніх професіоналів, які відповідально ставляться до своєї справи»

24.03.2017
Переглядів : 2284

У квітні цього року виповнюється рік як Нотаріальну палату України (далі – НПУ або Палата) очолює Володимир Марченко, харків’янин та нотаріус з 25-річним стажем. Його обрання на посаду президента організації, що здійснює професійне самоврядування у сфері нотаріату, стало свідченням того, що нотаріуси готові до позитивних змін у професії та утвердження цінностей високого професіоналізму та відданості справі.

З очільником нотаріальної спільноти ми говорили про здобутки та прагнення, сподівання та пріоритети в діяльності НПУ: що досягнуто та які питання залишаються на часі.

Леся Аранутова (Л.А): Пане Володимире, у квітні буде рік, як Ви на посаді. Що вдалося зробити за цей час і які пріоритети визначені Нотаріальною палатою на 2017 рік?

Володимир Марченко (В.М.): 2016 рік був доленосним для нотаріальної спільноти: відбулися позачерговий та черговий з’їзди нотаріусів України, обрано Президента і Віце-президента Нотаріальної палати України, сформовано апарат НПУ, приведено у відповідність до норм чинного законодавства Статут НПУ, врегульовано питання розподілу доходів організації та уточнено розмір членських внесків для приватних і державних нотаріусів, налагоджено роботу комісій НПУ тощо.

Важлива для організації і нотаріального самоврядування робота проводиться на рівні Адміністрації Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України. Нотаріальна спільнота бере активну участь у законопроектній роботі: підготовці пропозицій до нормативно-правових актів, що стосуються захисту конституційних прав та інтересів громадян, реформування нотаріату та вдосконалення нормативно-правового забезпечення нотаріусів практично з усіх напрямків: адміністративного, цивільного та кримінального законодавства.

Відзначу, що відбувається активна співпраця з Міністерством юстиції України у роботі над проектами нормативно-правових актів, що зачіпають інтереси нотаріальної спільноти, права та інтереси громадян і юридичних осіб. Це важлива складова у процесі вдосконалення законодавства України, реалізації державної правової політики у сфері нотаріату та розвитку нотаріального самоврядування. І сьогодні нотаріуси готові разом зі своїм Міністерством втілювати у життя реформи, що сприятимуть виконанню обов’язку, покладеного на них державою, задля забезпечення прав та законних інтересів громадян, бути відповідальними і добропорядними у професії. При цьому ми ще більш активно працюємо разом з Мін’юстом над тим, щоб у професії працювали виключно професіонали як за фахом, так і за морально-етичними принципами.

Серед пріоритетних напрямків діяльності НПУ залишається і методичне забезпечення нотаріальної діяльності та інформаційно-аналітична робота. Сьогодні Палатою підготовлено близько 17 методичних рекомендацій, що стосуються актуальних питань нотаріальної практики: державної реєстрації прав на нерухоме майно, посвідчення попередніх договорів, посвідчення нотаріусами фактів, що мають юридичне значення, засвідчення вірності перекладу документа, вчинення протестів векселів, та інші, які увійшли до збірника «Єдина нотаріальна практика: методичні рекомендації та правові позиції за 2016 рік». Цей посібник безкоштовно отримав кожний нотаріус, що не має заборгованості перед Нотаріальною палатою по сплаті членських внесків.

На часі – оновлення сайту НПУ, вдосконалення його функціональних можливостей як для нотаріусів, так і громадян; постійне інформування громадськості про роботу НПУ та її відділення через створену прес-службу, що вже результативно працює у напрямі комунікації та налагодження співпраці зі ЗМІ; інформаційно-методичне забезпечення нотаріусів.

Зазначу, що сумлінність сплати членами НПУ внесків сприяє реалізації багатьох проектів організації, в тому числі проведення безкоштовних семінарів та вебінарів за участю фахівців з питань нотаріату та суміжних професій: адвокатів, суддів, представників фіскальної служби та інших. Так, протягом 2016 року було проведено 14 заходів. В цьому році, на прохання нотаріусів, ми запланували проведення таких практикумів частіше.

Сьогодні нотаріальна спільнота об’єднується і вирішує досить важливі питання для нотаріату, про що свідчить чисельність нотаріусів на загальних зборах обласних відділень НПУ, що проходять зараз. Переконаний, що сила нотаріату в єдності та взаємопідтримці.

Л.А.: Розкажіть про міжнародне співробітництво Нотаріальної палати України та співпрацю з Міжнародним союзом нотаріату?

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст