Головна Блог Новини Відповідальність за пошкодження чужого майна та об'єктів ЖКГ пропонують посилити

Відповідальність за пошкодження чужого майна та об'єктів ЖКГ пропонують посилити

06.07.2017
Переглядів : 6643

У Верховній Раді зареєстровано законопроект №6653, який передбачає внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за умисне знищення або пошкодження об’єкта життєзабезпечення.

Законопроектом передбачається впровадження відповідальності за пошкодження чужого майна та об’єктів життєзабезпечення.

Як зазначається в пояснювальній записці, на сьогодні особливої актуальності набуває захист об’єктів ЖКГ через їх стан, який можна визнати близьким до критичного. Про це свідчать такі статистичні дані: ще наприкінці 2014 р. повністю зношеними були близько 37% водопровідних та каналізаційних мереж, а також 18% тепломереж; 20% опалювальних котлів експлуатуються вже понад 20 років; ремонту, модернізації або заміни потребують 38% ліфтів.

Вспомните новость: Тариф на содержание придомовых территорий устанавливается для каждого дома отдельно

При тому використання об’єктів ЖКГ стає неможливим не через їх зношеність, а через втручання в їх роботу людини, зазначають автори проекту.

Законопроектом пропонується розділити ч. 2 ст. 194 КК України на дві частини: ч. 2, в якій передбачити відповідальність за умисне знищення або пошкодження майна, вчиненого повторно, за попередньою змовою групою осіб або загальнонебезпечним способом та ч. 3, в якій йтиметься про діяння, передбачені ч. 1 або ч. 2 статті, що заподіяли майнову шкоду в особливо великих розмірах або спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки – діяння, набагато небезпечніші за передбачене ч. 2.

Також пропонується доповнити ч. 2 ст. 194 КК кваліфікуючою ознакою – повторність.

При тому, максимальну суму штрафу пропонується збільшити з 50 до 200 неоподатковуваних мінімумів (до 3400 грн) та зменшити нижню межу позбавлення волі — з 3 до 2 років.

Вспомните новость: Как уменьшить расходы на оплату коммунальных услуг

Також проектом закону передбачено об’єднання ст.270-1, 292 та 360 КК у ст.194-1, якою буде встановлено відповідальність за умисне пошкодження об’єктів життєзабезпечення, що включають житловий і нежитловий фонд, об’єкти електрозв’язку, електроенергетики, промислові трубопроводи, теплопостачання, водопостачання та водовідведення.

Крім того пропонується внести зміни до ч. 2 ст. 22 КК України, відповідно до яких знижений вік кримінальної відповідальності має передбачатися й для осіб, які вчинили умисне знищення або пошкодження об’єктів життєзабезпечення за наявності кваліфікуючих ознак, передбачених у ч. 2 та ч. 3 пропонованої редакції ст. 194-1 КК України.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст