Головна Блог Новини В уряді підрахували, скільки мільйонів людей у світі годує Україна

В уряді підрахували, скільки мільйонів людей у світі годує Україна

09.02.2022
Переглядів : 1862

Україна у 2021 року виробила обсяги агропродукції, еквівалентні харчуванню близько 400 млн людей, не рахуючи свого населення. До 2030 країна може забезпечити харчами мільярд.

Такі цифри повідомив у Telegram міністр агрополітики Роман Лещенко.

«Ми дедалі впевненіше претендуємо на статус одного з найбільших гарантів світової продовольчої безпеки. 20 років тому Україна «годувала» лише 40 млн людей у світі. Сьогодні ж внесок України еквівалентний харчуванню близько 400 млн людей, не рахуючи наше населення. Наша стратегія розвитку до 2030 року передбачає забезпечення продовольством 1 млрд населення світу», – написав міністр.

Він додав, що сільське господарство показало найвищий приріст виробництва в 2021 році – 14,4 %. На агропродовольчу продукцію також припадає найбільший відсоток у загальному експорті України – близько 41 % за рік.

Україна з початку 2021/2022 маркетингового року (МР, липень-червень) та станом на 29 грудня листопада експортувала 31,57 млн ​​тонн зернових та зернобобових культур. Це на 5,5 млн тонн більше, ніж минулого року.

Раніше повідомлялося, що Україна продовжує нарощувати експорт зерна на зовнішні ринки. Зокрема, у 2021/2022 маркетинговому році Україна має намір експортувати понад 60 млн. тонн зерна.

Нагадаємо, за підсумками 2019/2020 маркетингового року Україна посіла друге місце за обсягами експорту зернових, поступившись першою позицією Сполученим Штатам.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст