Незважаючи на військову агресію РФ, російський рубль чомусь й надалі використовується в Україні як засіб платежу або збереження, бере участь у валютно-обмінних операціях, транскордонних переказах та переміщеннях, є базою для номінування фондових цінностей тощо.
"Це так само абсурдно як, наприклад, використання країнами антигітлерівської коаліції рейхсмарки впродовж ІІ Світової війни. Використання російського рубля на території України збільшує його ліквідність, отже економіки РФ, в тому числі її воєнного бюджету", - зазначили Ю. Тимошенко та ще низка нардепів.
Крім того, російський агресор заявив про намір запровадити рубль як засіб платежу на нещодавно окупованих територіях України на кшталт ОРДЛО. Зрозуміло, це надалі підриватиме основи національної безпеки України та грубо суперечить нормам статті 99 Конституції України.
З огляду на це, у ВРУ зареєстровано три законопроєкти щодо обігу російського рубля на території України - №7334, №7335, №7336.
У разі прийняття вони наберуть чинності з дня, наступного за днем їх опублікування.
Законопроєкт №7334
Вспомните новость: Получится ли? Россия переводит оплату за газ в рубли
Проєктом запропоновано на період дії воєнного стану:
1) заборонити будь-яке використання російського рубля в межах України та для транскордонних переказів і переміщень;
2) примусово задепонувати активи, виражені в російських рублях, до кінця дії воєнного стану без нарахування будь-яких процентів, комісій тощо. Депонування не зупиняє право власності на такі активи, але тимчасово обмежує його;
3) вивести з цивільного обороту активи, виражені в російських рублях, які належать на праві власності резидентам РФ або резидентам України, які знаходяться під контролем резидентів РФ. Виведення рублів з цивільного обороту відрізняється від їх конфіскації тим, що здійснюється за законом ipso jure та не потребує рішення суду. Крім того, в результаті конфіскації валюти змінюється лише власник, що не впливає на зменшення її ліквідності, а в результаті виведення з цивільного обороту – ліквідність рубля в межах України стає нульовою, а в деяких випадках – від’ємною (наприклад, при оцінці ІРО);
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.