Головна Блог Новини В Україні відновили купівлю-продаж нерухомості

В Україні відновили купівлю-продаж нерухомості

02.05.2022
Переглядів : 2746

В Україні відновлено проведення державної реєстрації прав власності на нерухоме майно.

Про це повідомляє Міністерство юстиції.

З початком широкомасштабної збройної агресії Російської Федерації проти України робота реєстрів була зупинена задля безпеки та захисту даних.

З часом доступ до частини реєстрів був відновлений на певній частині території України, а також визначені особливості нотаріальної діяльності та функціонування єдиних та державних реєстрів в умовах воєнного стану.

"Наступним кроком стало унормування особливостей надання нотаріальних послуг, зокрема щодо посвідчення правочинів із нерухомістю, а також доступу до Державного реєстру прав на нерухоме майно і Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, з метою відновлення функціонування ринку нерухомості та державної реєстрації прав на неї та бізнесу", – заявили у міністерстві.

Згідно з постановою уряду, в умовах воєнного стану та протягом одного місяця з дня його припинення або скасування нотаріальні дії вчиняються з урахуванням особливостей (заборон).

Користуйтеся консультацією: Сплата орендної плати за нерухоме майно у період воєнного стану

Зокрема, українці не можуть:

вчиняти дії за довіреністю від імені фізичних осіб;

передавати майно до статутного капіталу або отримувати у зв'язку з виходом із товариства;

відчужувати нерухомість раніше ніж за місяць;

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст