Головна Блог Новини В Україні створили сервіс для пошуку даних зазначених в е-деклараціях

В Україні створили сервіс для пошуку даних зазначених в е-деклараціях

26.11.2016
Переглядів : 1137

Сервіс для пошуку всіх даних, зазначених в електронних деклараціях створили в Україні.

Тепер в електронних деклараціях чиновників можна знайти все. Досить просто вбити в рядок пошуку ваші дані і поставити галочку «шукати всюди».

Крім цього, у користувачів з'явилася можливість залишати коментарі під деклараціями, якщо вони виявили щось «підозріле або просто цікаве».

Нагадаємо, раніше ГПУ викрили чотирьох нардепів, які намагалися приховати в е-декларації покупку і продаж авто.

Згадайте новину: Юрій Луценко: Генпрокуратура буде аналізувати декларації народних депутатів України, які задекларували готівку понад 100 тис дол США

Декларації: Про проект

Вас вітає проект Канцелярської сотні — «Декларації». Це – наймасштабніша в Україні спроба електронізувати декларації чиновників, та зробити їх легкодоступними для аналізу.

Як це працює і навіщо потрібно?

Новий антикорупційний закон зобов’язує усіх чиновників, суддів, прокурорів, депутатів – всіх «державних людей» - заповнити та оприлюднити декларацію про доходи. Новий люстраційний закон зобов’язує оприлюднити таку декларацію і всіх кандидатів на посади. За приблизними підрахунками декларації заповнять і оприлюднять близько мільйона людей.

І що? А нічого.

Тому що ця публікація буде у формі викладеного файлу зі сканом паперової декларації, заповненої від руки. І ці декларації будуть лежати на безліччі сайтів у непримітних розділах. Навіть переглянути їх важко, не кажучи про аналіз.

Згадайте новину: НАБУ відкрило перші кримінальні провадження за результатами аналізу е-декларацій

Ініціатива Канцелярська сотня прагне оцифрувати ці декларації, а також декларації попередні років. По-справжньому оцифрувати. Щоб можна було робити автоматичну аналітику, рейтинги, побачити динаміку зростання чиновницьких статків.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст