Головна Блог Новини В Україні фіксують сповільнення процесу деградації ґрунтів

В Україні фіксують сповільнення процесу деградації ґрунтів

11.10.2019
Переглядів : 1115

Для того, щоб земля вважалась чорноземом, вміст гумусу в ній має перевищувати 2,5%. Середній показник в Україні — 3,16%. Втім, ще 100 років тому він був на рівні 13-14%. Проте, навіть 3,16%, у порівнянні з показниками європейських країн — це фантастична цифра. Про це повідомив Павло Коваль, генеральний директор Української аграрної конфедерації, повідомляє superagronom.com, пише kurkul.com

Фахівець зауважив, що донедавна спостерігалося зниження цього показника, але останні 3-5 років можна говорити про стабілізацію. У 2012 році було 3,19%, сьогодні цей показник становить 3,16%. Хоча падіння є, але воно сповільнюється.

Вспомните новость: Земельные аукционы: 200 миллионов под ногами

«У нас близько 65% ґрунтів мають високий або середній вміст поживних речовин. Тільки близько 19% характеризуються низьким вмістом. Є над чим працювати, але ніяких катастрофічних трендів не виявляється», — зазначає Павло Коваль.

Чималу роль в ситуації з деградацією ґрунтів відіграє і зміна клімату. За останні 30-40 років межі кліматичних зон змістилися на північ щонайменше на 200-300 км.

«Степ вже досягає півночі Дніпропетровської області і навіть півдня Кіровоградської. Раніше соняшник, сою та кукурудзу в Чернігівській області можна було знайти тільки в окремих господарствах. Сьогодні, проїхавши полями цієї області, можна все це побачити», — додає Павло Коваль.

Вспомните новостьСтало известно, сколько украинцев владеют землей - опрос

За його словами, це спричинило перерозподіл у грошовій оцінці землі. Відтак, Сумська, Чернігівська, Волинська, Рівненька, Хмельницька, Тернопільська області наростили свій потенціал і інвестиційну привабливість, а Запорізька, Херсонська, Миколаївська, південь Одеської — навпаки. Найгірший стан ґрунтів на півдні країни — це Запорізька, Херсонська, Миколаївська області.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст