Головна Блог Новини В Україні дозволили торгувати ліками онлайн. Що тепер буде з цінами і конкуренцією

В Україні дозволили торгувати ліками онлайн. Що тепер буде з цінами і конкуренцією

21.10.2020
Переглядів : 18970

В Україні тепер можна буде легально купити ліки через інтернет. Відповідний закон підписав президент Володимир Зеленський.

В умовах сьогодення врегулювання онлайн продажу лікарських засобів є позитивним моментом, говорять експерти, оскільки споживачі все більше надають переваги купівлі товарів через інтернет.

Ціни підуть униз

Показовою і такою що підтвердила актуальність попиту стала ситуація під час карантину, коли дозволили здійснювати дистанційну торгівлю безрецептурними ліками за допомогою засобів поштового зв’язку.

Вказане нововведення презентується як спосіб збільшити доступність лікарських засобів.

Говорячи власне про доступність ліків, слід зазначити, що це не лише їх фізична доступність (наприклад забезпечення необхідними ліками верстви сільського населення) а й доступність фінансова – здешевлення лікарських засобів.

Користуйтесь консультацією: Как вернуть лекарства и медтехнику в аптеку?

"На моє переконання електронна роздрібна торгівля може покращити фізичну доступність ліків. В певній мірі, при посиленні конкуренції в роздрібній торгівлі ліків, ми можемо отримати і здешевлення їх вартості. Оскільки, наприклад, аптека в селі матиме конкурента (аптеку в інтернеті) який може поставити ті самі ліки споживачу але за дешевшою ціною", – розповіла нам голова комітету з медичного права Асоціації правників України Марина Слободніченко.

Хто буде доставляти ліки

Прийнятий закон врегульовує важливий момент – передбачає хто саме може здійснювати доставку лікарських засобів і звідки.

Так, суб’єкт господарювання, який має ліцензію на здійснення роздрібної торгівлі лікарськими засобами, може здійснювати електронну торгівлю ліками, при наявності у нього власної служби доставки, обладнання та устаткування, що забезпечує дотримання визначених виробником умов зберігання лікарських засобів під час їх доставки, або може залучати на договірних засадах інших суб’єктів господарювання – операторів поштового зв’язку.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст