Головна Блог Новини В 200 судах України та апеляційних судах залишилося менше половини суддів – голова ВККС Козьяков

В 200 судах України та апеляційних судах залишилося менше половини суддів – голова ВККС Козьяков

06.03.2017
Переглядів : 1300

З червня по кінець вересня минулого року із судової системи за власним бажанням звільнилися 1600 осіб.

На сьогодні в двох сотнях українських судів та апеляційних судах залишилися працювати менше 50% суддів, в той час як окремі суди припинили функціонування через відсутність суддів як таких, розповів голова ВККС Сергій Козьяков в інтерв'ю.

За його словами, з червня по кінець вересня минулого року із судової системи за власним бажанням звільнилися 1600 осіб, чого в історії України раніше не було ніколи.

Як вказує голова комісії, багато хто втомився від постійного психологічного тиску та звинувачень. Багато хто прийняв рішення про звільнення після червневого рішення КСУ повернув пільги і гарантії при звільненні суддів у відставку за власним бажанням. В той же час, багатьох налякало кваліфікаційне оцінювання, розпочате ВККС.

Згадайте новину: 18 з 20 суддів ВСУ мають рідню у судах, прокуратурі, міліції, нотаріаті та адвокатурі.

За словами Козьякова, величезна кількість суддів просто не захотіли розголошувати свій майновий стан.

"Серед тих, хто пішов, було чимало професіоналів, порядних людей. Тепер приблизно у 200 судах залишилося менш як 50% суддів. Аналогічна арифметика — в апеляційних судах. Є десятки судів, де один, максимум — двоє суддів. Є місця, де суди не функціонують через відсутність суддів як таких. У курортному Яремчі, наприклад. І в цих місцях держава не виконує конституційної функції здійснення правосуддя. Погіршується якість прийнятих судових рішень, подовжуються терміни розгляду справ", – підкреслив він.

За словами голови ВККС, сьогодні про очищення судової влади майже ніхто не говорить, оскільки суддівський корпус скоротився на третину.

Згадайте новину: У ВРП визначилися, коли вирішуватимуть питання про арешт судді за 5 днів, а коли — за 72 години

"А ось із оновленням судової влади буде набагато складніше. На підготовку судді піде 22–24 місяці", – уклав він.

У червні минулого року міністр Юстиції України Павло Петренко заявив, що близько 20% українських суддів готові відмовитися від переатестації, тому що не можуть підтвердити своє майнове становище або професійну придатність.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст