Головна Блог Новини Уряд затвердив механізм проведення обстеження будівель та споруд, пошкоджених у результаті військової агресії рф

Уряд затвердив механізм проведення обстеження будівель та споруд, пошкоджених у результаті військової агресії рф

12.04.2022
Переглядів : 3349

Уряд затвердив механізм проведення обстеження пошкоджених в результаті збройної агресії росії будівель і споруд, зокрема об’єктів критичної інфраструктури, для визначення можливості їх подальшої експлуатації, виконання відновлювальних робіт або демонтажу. Відповідний проєкт постанови розроблений Мінрегіоном «Про внесення змін до Порядку проведення обстеження прийнятих в експлуатацію об’єктів будівництва» було прийнято на засіданні Кабінету Міністрів України 5 квітня.

«У результаті збройної агресії рф в Україні зазнали різного ступеня пошкодження тисячі будівель та споруд – житлові будинки, школи, лікарні тощо. Відтак Уряд активно працює над тим, щоб відновлення інфраструктури країни розпочалось якнайшвидше. Для цього нам потрібно розуміння що можна відновити, а що маємо відбудувати після закінчення війни та повернення до нормального життя», – зазначив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Користуйтеся консультацією: Фіксація завданої шкоди в умовах воєнного стану

Відтак змінами до Порядку проведення обстеження прийнятих в експлуатацію об’єктів будівництва передбачено:

  • механізм проведення обстеження пошкоджених внаслідок збройної агресії росії об’єктів, а також об’єктів, пошкоджених внаслідок надзвичайних ситуацій іншого характеру;
  • механізм обстеження об’єктів для визначення можливості реконструкції існуючих об’єктів з метою зміни функціонального призначення, зокрема, «перепрофілювання» існуючих будівель для проживання евакуйованого населення, внутрішньо переміщених осіб;
  • розширення кола виконавців робіт з обстеження пошкоджених об’єктів – на період дії в Україні правового режиму воєнного стану та протягом наступних 90 календарних днів.

Обстеження будівель та споруд здійснюватиметься після виконання робіт із розмінування, аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт.

Нагадаємо, раніше Уряд прийняв зміни до постанови Кабінету Міністрів України № 554 «Деякі питання професійної атестації виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури», щодо прискорення процесу видачі кваліфікаційних сертифікатів вищої категорії виконавцям, які мають сертифікати видані до 1 січня 2016 року, з обов’язковим дотриманням умови щодо підтвердження досвіду виконання відповідних робіт (послуг) після припинення чи скасування воєнного стану в Україні.

Пользуйтесь консультацией: Зафиксируй разрушение имущества при военном положении

В Україні розпочався процес з обстеження зруйнованих та пошкоджених в результаті збройної агресії росії будівель і споруд для визначення можливості їх подальшої експлуатації, виконання відновлювальних робіт або демонтажу. Наразі перша група експертів виїхала до Київської області. Про це повідомила заступниця Міністра розвитку громад та територій України Наталія Козловська.

«У результаті збройної агресії рф в Україні було пошкоджено та знищено тисячі житлових будинків, шкіл, лікарень, об’єктів критичної інфраструктури. Відтак для їх обстеження вже сформовано низку груп, до яких входять небайдужі фахівці та експерти, які мають відповідну кваліфікацію. І такі групи продовжують формуватися», – сказала Наталія Козловська.

Зазначимо, шо обстеження мають проводити виконавці робіт, які пройшли відповідну професійну атестацію та отримали кваліфікаційні сертифікати на право виконання робіт, зокрема:

  • технічне обстеження будівель і споруд;
  • інженерно-будівельне проектування у частині забезпечення механічного опору та стійкості з кваліфікаційним рівнем «провідний» або «I категорія»;
  • експертиза проектної документації у частині забезпечення механічного опору та стійкості», з кваліфікаційним рівнем «провідний» або «I категорія»;
  • інженер-консультант (будівництво) з кваліфікаційним рівнем «провідний» або «I категорія».

Наразі вирішується питання щодо порядку заходів для визначення можливості подальшої експлуатації таких будівель і споруд, виконання відновлювальних робіт або демонтажу (ліквідації).

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст