Головна Блог Новини УРЯД ПІДТРИМАВ ЗАКОНОПРОЕКТ МІН'ЮСТУ ПРОТИ ТИСКУ НА БІЗНЕС

УРЯД ПІДТРИМАВ ЗАКОНОПРОЕКТ МІН'ЮСТУ ПРОТИ ТИСКУ НА БІЗНЕС

09.11.2017
Переглядів : 1752

Кабінет міністрів у ході засідання проведеного 8 листопада 2017 підтримав розроблений Міністерством юстиції та робочою групою з представників бізнесу та правоохоронних органів за ініціативи Прем’єр-міністра законопроект проти тиску на бізнес, спрямований на подолання такого ганебного явища як «маски-шоу» на підприємствах.

За словами Міністра юстиції Павла Петренка, якщо у 2014 році клопотань про проведення обшуку на підприємствах було 67 тисяч, то у 2015 році цей показних зріс до 75 тисяч. Минулого року ця цифра сягнула 96 тисяч, а цьогоріч за 6 місяців суди підтримали понад 60 тисяч таких клопотань.

Читайте статью: Стратегия успеха: правило 5 часов от мировых бизнес-лидеров

«При незмінній кількості розкритих економічних злочинів ми бачимо збільшення майже вдвічі клопотань з боку правоохоронних органів щодо проведення обшуків. Це говорить про те, що такі дії використовуються як інструмент тиску на бізнес», - зауважив Міністр юстиції.

Для боротьби зі зловживанням правоохоронними органами своїм правом на проведення обшуків було розроблено законопроект, який вводить низку новацій, котрі унеможливлять репресивні дії.

Зокрема, документ передбачає, що докази, отримані під час виконання ухвали про обшук, винесеної без технічної фіксації – визнаються недопустимими. Так само недопустимими будуть докази, отримані під час обшуку, на який не було допущено захисника.

Окрім того, пропонується запровадити обов’язкову звуко- і відеофіксацію проведення обшуку. А докази, отримані в ході обшуку та не зафіксовані технічними засобами, визнавати недопустимими.

Документ забороняє вилучення оригіналів фінансово-господарської документації, комп’ютерної техніки, серверів та мобільних телефонів суб’єктів підприємницької діяльності.

Також законопроект передбачає заборону повторного порушення закритих кримінальних проваджень.

Водночас законопроект забезпечує розумні строки провадження кримінальної справи. Зокрема, особи, права яких обмежуються, отримують право оскаржувати бездіяльність слідчого та вносити клопотання про застосування розумних строків провадження.

Читайте статью: 50 успешных предпринимателей, которые основали бизнес после 35 лет

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст