Головна Блог Новини Уповноважений звернула увагу на низьку обізнаність суддів місцевих судів щодо адміністративної відповідальності осіб за вчинення насильства в сім’ї

Уповноважений звернула увагу на низьку обізнаність суддів місцевих судів щодо адміністративної відповідальності осіб за вчинення насильства в сім’ї

08.06.2017
Переглядів : 970

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини постійно здійснює контроль за дотриманням прав жінок і чоловіків на захист від насильства в сім’ї. Зокрема, в рамках зазначеного контролю Уповноваженим здійснено аналіз адміністративної практики щодо вчинення насильства в сім’ї, невиконання захисного припису або непроходження корекційної програми.

Аналізуйте судовий акт: Раз немає грошей за вчинення насильства у сім’ї - 60 годин громадських робіт, відповідно до ст. 173-2 КУпАП (Постанова суду від 10 листопада 2016р.)

Під час моніторингу зазначеної проблеми виявлено, що у 2016 році до 857 осіб судами було застосовано стягнення у вигляді штрафу та до 23 осіб застосовано стягнення у вигляді виправних робіт. І це попри те, що 5 березня 2015 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо врегулювання питання відповідальності за вчинення насильства в сім’ї», згідно з яким зі статті 1732 Кодексу України про адміністративні правопорушення виключено такі види адміністративних стягнень як штраф та виправні роботи.

Згадайте новину: Буде новий закон: запроваджуємо комплексний підхід до боротьби з домашнім насильством

У зв’язку з цим, Уповноважений з прав людини звернулася до Голови Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ з листом, у якому наголосила на низькій обізнаності суддів місцевих судів з останніми змінами, внесеними до законодавства України, які регулюють питання притягнення до адміністративної відповідальності осіб за вчинення насильства в сім’ї.

Голова Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ поінформував, що висновки Уповноваженого з прав людини доведено до відома суддів апеляційних і місцевих судів та акцентовано увагу на недопустимості застосування норм КУпАП, які втратили чинність.

Джерело: Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Вспомните новость: Вот как поступают с насильниками в разных странах мира

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст