Головна Блог Новини Україна отримує перші перемоги в судових баталіях

Україна отримує перші перемоги в судових баталіях

06.06.2017
Переглядів : 967

Росії доведеться відповідати за скоєне на сході нашої країни й у Криму

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) офіційно підтвердив прийняття української правової позиції за першою справою «Україна проти Росії» за фактами незаконного порушення прав людини в Криму. Українські правники впевнені, що це лише початок і Росії все-таки доведеться відповідати в судах.

Ідентифікувати всіх причетних

Україна в межах першої кримської справи передала ЄСПЛ хронологію окупації Росією Криму з конкретними іменами тих, хто керував і проводив військову операцію. Текст цієї справи налічує 150 сторінок, крім того, є відео, аудіодокази й покази свідків.

«Щиро кажучи, у діяльності ЄСПЛ розгляд нашої скарги — нова практика. Таких великих за обсягом і безпрецедентних за змістом доказів справ цей суд не слухав, — сказав міністр юстиції Павло Петренко. — Ми зробили хронологію захоплення Російською Федерацією Криму за датами і локаціями. Інформацію у справі розбито на блоки, перший з яких стосується блокування транспортних комунікацій. Російські підрозділи блокували порт «Феодосія», аеропорти «Сімферополь», «Бельбек», ДП «Кримаерорух», переправу «Крим — Кавказ» м. Керч тощо. Фактично все це робили регулярні війська збройних сил РФ та представники російських спецслужб».

Вспомните новость: Какие санкции наиболее болезненны для России: "Der Spiegel" провел собственное расследование

Докази показують, що це була добре підготовлена кампанія, яку відкрито планували ще у 2013 році. Українські посадовці впевнені, що планували цю операцію в КДБ та інших російських кабінетах за багато років до початку.

Отримані покази дають змогу встановити перелік посадових осіб Російської Федерації, які координували захоплення Криму та безпосередньо керували цією операцією. «Серед них міністр оборони РФ Сергій Шойгу, його заступники Панков і Булгаков, кілька генералів і адміралів, — каже Павло Петренко. — Керував усіма заходами на території півострова колишній міністр безпеки Придністровської республіки Володимир Антюфеєв, який згодом став віце-прем’єром «ДНР» з питань державної безпеки.

Цей перелік доповнюють, оскільки українська сторона постійно збирає нові докази щодо кількості представників збройних сил, назв підрозділів та пересування бронетехніки, хоч би як вони намагалися сховатися за «зеленими чоловічками».

Розширити санкційний список

Нагадаємо, Україна ініціювала п’ять справ в ЄСПЛ. Перша стосується наших вимог щодо порушення прав людини під час незаконної окупації Криму. У другій ідеться про незаконне вивезення, а фактично викрадення українських дітей-сиріт і спробу їх перевезти на територію Росії. Далі у хронологічному порядку — масові порушення прав людини РФ та її прибічниками на території Донбасу. Ці справи налічують десятки тисяч документів, є покази великої кількості свідків.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст